Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy Prestigio P1710 17" LCD...

Nicolas kérdése:

Egy Prestigio P1710 17" LCD monitor már olyan 3 éves és nem is volt vele semmi baj amíg: ha bekapcsolom legalább 30* rá kell nyomni a bekapcsoló gombra, hogy menjen, miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Tehát benyomom a gombot 2 másodperc és lekapcsol, ismét benyomom és megint kikapcsol és ezt vagy 30-40 * is el kell játszani vele amire beindul és hibátlanul működik akár egy napot is ... :)

2013. ápr. 13. 11:08
 1/2 anonim válasza:
Valószínűleg a táp kondenzátorai kiszáradtak, vagy kezdenek kiszáradni. Ez gyakori hiba lcd monitoroknál, pár száz forintból javítható.
2013. ápr. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Éppen ma javítottam egy ugyan ilyen monitort, ugyanezzel a hibával rendelkezett. Valóban úgy van, ahogyan előttem írták: ebben is a kondik fáradtak el, mind az 5db (3x25v680uf, 2x25v220uf). Púposak lettek, némelyik ki is folyt már. 240 Ft-ba került az 5 új kondi, csere után AZONNAL, elsőre indult és azóta (2 órája) hiba nélkül megy :) Egyszóval érdemes javítani, ha már forrasztottál életedben mondjuk 10db kondit, megtudod csinálni. Ha nem, bármelyik elektróműszerész megcsinálja szerintem párezezért.
2013. ápr. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!