Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » DVD író/olvasó probléma.4...

Locos kérdése:

DVD író/olvasó probléma.4 meghajtót próbáltam már ki ebből 3 doboz új volt felismeri a gépem de nem hajlandó beolvasni semmilyen CD/DVD lemezt. Mi lehet a baj? Alaplap lent.

Figyelt kérdés
ASUS P5B lapom van (kb 4 éves) SATA az író/olvasó. 4 foglalat van rajta és mind a 4 foglalat működik (érhető hiszen felismeri) Kipróbáltam mind a 4 csatlakozót HDDel mivel az is SATA. Próbáltam BIOS állításokat keresgélni de semmi. Válaszokat előre köszönöm.

2013. ápr. 16. 17:02
 1/10 hypno ***** válasza:

És HDD-vel mit tapasztaltál?


Ugye az ezközkezelőben kis sárga felkiáltójel nincs egy sem?

2013. ápr. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
HDD-vel semmi gond, késői bootolást,lassulást egyebeket nem érzékeltem minden rendben működik. Semmi sárga ! jel nincs az eszközkezelőben (Windows 7). Számítógépben is megjelenik mint F meghajtó.
2013. ápr. 16. 17:11
 3/10 hypno ***** válasza:
SATA adatkábel mindíg ugyanaz volt, vagy próbáltál másikat?
2013. ápr. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam másikkal. Minden SATA kábel új benne. Minden jó benne kivéve a meghajtó! Furcsa amit fent leírtam, hogy minden rendbe van de nem képes olvasni semmilyen áron. Felpörög benne a cd és utána hirtelen elmegy a LED fény és csönd van
2013. ápr. 16. 17:18
 5/10 hypno ***** válasza:
Hogyan kezdődött a dolog?
2013. ápr. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
XP-t meguntam ezért rádobtam a Win7-et, feltettem minden happy volt kb 2 hétig. Utána elromlott de gondoltam már megette a vasfoga és elmentem venni egy másikat, garanciás számlás minden. Haza jöttem felismerte de a korongokat nem szerette volna bevenni másnap visszavittem adtak garanciába egy másikat 2x megint eljátszottam ezt utána meguntam és hagytam a fenébe. Most szereztem egy alig használt olvasót és ismét ez a probléma. Kábeleket vettem meg kaptam hozzá szóval azzal probléma nem hiszem, hogy lehet.
2013. ápr. 16. 17:30
 7/10 hypno ***** válasza:

Olyan nincs, hogy négy optokai meghajtó egyformán rossz.

Ha van még egy szabad tápcsatlakozód, akkor próbáld meg arra rákötni. Talán szerencséd lesz.

2013. ápr. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam, próba szerencse hátha....bár esélyt nem látok rá :( Később írom mi a tényállás. Köszönöm a válaszokat.
2013. ápr. 16. 17:40
 9/10 hypno ***** válasza:
Kíváncsivá tettél. :)
2013. ápr. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na... már annyit elértem, hogy kb 10 percig tökéletesen ment, betettem egy próbából a Win7 telepítőt elfogadta de 10 perc után pufff ugyan az a probléma. :( Átcseréltem a HDD tápot és a meghajtó tápot tökéletesen ment a HDD. Mostantól lövésem sincs mi van ezzel.
2013. ápr. 16. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!