Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom minél gyorsabban...

Hogyan tudom minél gyorsabban lemeríteni a notebookomban az akkumulátort?

Figyelt kérdés
mit kell csinálni ahhoz hogy a lehető legnagyobb fogyasztása legyen és így minél hamarabb lemerüljön... mit futtassak rajta?

2013. ápr. 17. 15:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%
CPU stressz tesztet.
2013. ápr. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
27%

Ja és persze teljes fényerőn legyen a monitort,meg egy fullHD film is ketyeghet közben.

Ja és a saját hangszóróról,maxra tekerve.

2013. ápr. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%

A banchmark programok elég jól megizzasztják a CPU-t és a VGA-t, ha mellé indítasz még egy nagyobb fájlmásolást v. tömörítést, akkor a winyó is bedolgozik, így biztosan megközelíted / eléred a maximális fogyasztást.

Egyébként melyik városi legenda szerint kell lemeríteni az aksit? A "formázzuk az akkumulátort és akkor tovább bírja"?

2013. ápr. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
a formázás már megvolt normál használat mellet... azaz netezés filmezés zenehallgatás közben 2-2.5 óráig bírja az aksi és csak kíváncsiság a részemről hogy max milyen gyorsan lehet lemeríteni az aksiját... a formázás kifejezetten jó az aksinak...
2013. ápr. 17. 16:06
 5/15 A kérdező kommentje:
formázás nélkül vagyis első töltésnél másfél órát bírt az aksi az utolsó töltésnél vagyis 3. nál formázás után az 2-2,5 órára nőtt de ha leveszem minimumra a fényerőt és kikapcsolom a hangszórót és csak netezek böngészek olvasgatok akkor 3 óra 20 percet is kibír... 4400 MAh (remélem jól írtam) és 47 W/órás az aksi
2013. ápr. 17. 16:10
 6/15 anonim ***** válasza:
30%

mAh


m-milli

M-mega

2013. ápr. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%
"a formázás kifejezetten jó az aksinak" Erre mutatnál forrást is! Vigyázat, már 10 éve nem NiMH aksikkal készülnek a laptopok! (amiket valóban formázni kell)
2013. ápr. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
forrást vagy egyéb dolgot nem tudok mutatni... mikor megvettem a notebookot azt mondták hogy formázzam az aksit... töltsem 16 órát majd merítsem le... majd töltsem 14 et és ujból merítsem... és végül 12 órát... minden töltés után kb fél órával tovább bírta az aksi mint előzőleg... meg ha úgy használom hogy feltöltöm és ha feltöltődött lehúzom a töltőről és ha lemerült visszadugom akkor elég gyorsan nől az elhasználódás amit az akku ellenörző programja mutat... de ha rajtahagyom több ideig a töltőn pl nem húzom le mikor feltöltődött hanem rajtamarad tizen néhány órát vagy csak naponta egyszer merítem akkor vissza áll az elhasználódás 2-3% körülre... és mikor merítem akkor tovább bírja...
2013. ápr. 17. 17:23
 9/15 A kérdező kommentje:
hugom notebookja már több mint egy éves és az aksi is és így hogy formáztuk meg ahogy előzőleg is írtam hogy ha csökken valamennyit a töltéskapacitás akkor rajtahagyjuk több ideig ez kb 1-2 havonta szokott lenni még mindig ugyan olyan teljesítményt nyujt mint ujkorában...
2013. ápr. 17. 17:26
 10/15 anonim ***** válasza:
30%

Rendben, tégy úgy. Viszont ne reklámozd két okból sem:

1.) aki ért hozzá kinevet

2.) aki nem ért hozzá hasonló módon teszi tönkre az aksiját.

2013. ápr. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!