Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 2.1 valami proff tudna segítteni?

2.1 valami proff tudna segítteni?

Figyelt kérdés

röviden tömören a problémám: 2.1 et szeretnék, a számítógépre, adott:

-Sony asztali erősítőm: TA-FE310R típusű ,ehhez van 2 minőségi szélessávú hangfalam.(2x50w) és most szereztem 1 beépített erősítős, 7ohmos 100w os 20cm es mélynyomót hozzá... amin 2 rca kimenet van,, rca-jack el probáltam összehozni, a creative x-fi-s 5,1 hangkártyámmal,,de bárhogy kötöm, csak a tesznél szól a méllyem..:S tanácstalan vagyok,, a hangfalak adottak,, de a sony erölködőtől se válnék meg, mert nagyon szépen szólaltatja meg a széllesávúakat..:) valaki könyörgöm segítsen, mik a lehetőségek, utolsó esetbe, házimozi erőítő, v mi a megoldás?:S


2013. ápr. 17. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
ha jól értelmeztem, túl mélyen szóla hagsz. . Erre vannak progik a googleplayen! (hangszín) meg ezt nem nevezném tömörnek :)
2013. ápr. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem, hanem aza bajom, hogy van egy sony sztereo erősítőm,2 hangfallal ugye,és elektronikus zenénél keveslem a méllyet, és egy különálló erősítővel rendelkező mélysugázzót szeretnék rákötni a számítógépre, de nem megy!
2013. ápr. 17. 22:26
 3/5 A kérdező kommentje:
a creative hangkártyán is próbáltam, ugye a szélessávúakat, rádugtam, a hangkártya zöld színű bemenetére, úgy szólnak szépen a szélessávúak,azzal nincs is gond, és az akít mélyládámat akarom rákötni, ugyanigy jack el, de ha anarancsba kötöm,semmi, szürkébe, szintén,,alaplapi 5.1 el ugyanez.... a konfigurálásnál, szól a mélly, de zenénél, filmnél megse mukkan
2013. ápr. 17. 22:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez nem szoftveres probléma.

Az a gond, hogy nincs hangváltód, ami szétválasztaná a szélessávúak, és a mély jelére az analóg hangot. Amíg a digitális tesztekben már elő van állítva neked a 2.1-hez, ill. az 5.1-hez a .1, azaz a mély sávja, addig sztereó hangnál ez nincs, mert a szélessávúakra megy a mély jele is.

A gyári 2.1-es hangfalaknál a mélynyomó aktív (erősítővel ellátott), és a hangváltó is benne van, így el van osztva kétfelé a sávszél, konyhanyelven: tudja a mély hang, hogy melyiken szólaljon meg.+közösítve van a jobb meg a baloldal mély jele, hogy mindkettőé szóljon a mélyládán


Megoldásként:

- valakivel (pl. elektronikai műszerész) megcsináltatod a hangváltókat (még közösíteni is kell a jobb és bal mélyeit) - csak ebben az esetben tudod felhasználni a meglévő sztereó sony erősítődet, mert azután kell ez a cucc, és abból megy majd a hangfalakhoz

- a hangkártya digitális kimenetét kiküldöd egy házimozi erősítőre, az meg sztem úgyis kilöki neked a mélynyomóra is a hangot

- veszel egy normális 2.1-es hangfalszett, rádugod a sztereóra (zöld), és úgyis lesz plusz mélyed a sztereónál is

- veszel egy aktív mélyládát (abban van erősítő, hangváltó, meg közösítő is), rádugod a sztereóra (zöld), és abba dugod a két szélessávút

2013. ápr. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ksözönöm a választ uram !
2013. ápr. 18. 06:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!