Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Menni fog magasabb órajelű...

Menni fog magasabb órajelű RAM-mal a gép?

Figyelt kérdés

Az alaplapom oldalán a gyártó azt írja, max. 667Mhz órajelű ramot rakhatok az alaplapba, de nem értem, hogy a 800Mhz-eset miért nem tehetem bele...


Fizikailag ugye belepasszolna a foglalatba, mert DDR2 mindkettő.

Miért nem bírja a 800Mhz-eset?


Itt a specifikáció, ha esetleg kellene:

[link]


Esetleg valaki tudna javasolni olyan Intel Core 2 Duo-t, ami erős, olcsó és 533FSB-je van?(vagy viszi az alaplap)


Válaszokat előre is köszi! :)



2013. ápr. 18. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Azért, mert a RAM-ok sebességét az északi híd is befolyásolja. Az alaplapon lévő nem tud gyorsabban dolgozni, csak ami 667 MHz-esekhez elég. Van rá esély, hogy a 800 MHz-es RAM is el fog indulni, persze csak 667 MHz-en. Persze ne lepődj meg, ha meg sem nyikkan a gép!
2013. ápr. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tehát ha a 800-asat lentebb állítom 667-re akkor megy rendesen? (elméletben igen)


Köszönöm a választ :)

2013. ápr. 18. 18:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Mondhatni,azért ,mert csak.De nem,azért mert újab technikával készült általában.Meg mert azt rakták be,hogy támogassa.A processzorokkal is kb ez van.
2013. ápr. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem neked kell állítani. Ha az alaplap elindítja 667 MHz-n, akkor elindul, ha nem, akkor a gépet be sem tudod kapcsolni.
2013. ápr. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hirtelen arra gondoltam, hogy mikor kiadták az alaplapot, még nem volt 800-as, így azt nem írták bele és mivel az alaplap gyártása nem módosult, a specifikációt sem módosították.


Azért a ti verzióitok jobban hihetőek :)


Még annyit kérdeznék, hogy miben különbözik a Dual és a Single channel? Mármint azt értem, hogy dupla és egyes csatorna, de ez csak annyit jelent, hogy 2-2-t képes összehangoltabban használni?

Egyébként tervezem, hogy holnap veszek 1Gb RAM-ot a gépbe.

Akkor megvehetem a 800-asat, vagy 667 legyen?

A másik meg, hogy sokat hallottam olyat, hogy van, hogy nem kompatibilisek a RAM-ok, ha más a gyártójuk. Mennyiben igaz ez?

2013. ápr. 18. 18:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Amikor megveszed mindenképpen kérdezz rá, hogy visszaveszik-e, ha nem működik. Sőt: igazából veheted a 667 MHz-et is, tekintve, hogy 99%, hogy nem fogod másik gépben már használni.

A dual-single chanell annyiban nyilvánul meg, hogy a rendszer egyszerre v. külön-külön írja/olvassa a két modult. A dual chanell egy picivel gyorsabb (10% alatt)

2013. ápr. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Okés, bár azt hiszem van rá élettartam garancia. :)


Lehet, hogy OFF, de szerintetek egy Core 2 Duo e6550 belemenne a fent említett alaplapba? (ennyit tudok: fizikailag bele, de magasabb az FSB-je, mint a specifikációban a max.)

2013. ápr. 18. 18:40
 8/8 A kérdező kommentje:

A Core 2 Duo-s ügy visszavonva, megtaláltam a CPU támogatási listát.


Köszönöm mindenkinek aki segített, mindenkinek jóra értékeltem a válaszát :)

2013. ápr. 18. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!