Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit tudtok a digitális tollakról?

Mit tudtok a digitális tollakról?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 20. 11:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem analóg, nem tégla formája van és kétféle diszkrét állapotot vehet fel a benne lévő adat.

1

0

Általában surface technológiával gyártják őket, de lehet házilag is összállítani diszkrét elemekből.

Én ennyit.

2013. ápr. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem van egy digitális toll infra hőmérő. Pontosabban nem is toll, inkább csavarhúzó fej illeszthető a végébe.

Amerre irányítom és nyomom a gombot, annak a felületnek a hőmérsékletét mutatja. Ja és a lényeg, hogy a digitális technika csúcsa, kicsi és kettő (vagy három) gomb elemről működik.


Viszont láttam már olyan digitásik tolat, amit végig kell húzni egy szövegen és utána a "print" utasítás (kapcsoló) segítségével a szöveg részt kinyomtatja egy másik papírra.


Sőt olyant is láttam már valahol, amelyiket egy idegen nyelvű szövegen lehetett végig húzni és azt fordította.

Erre már nem emlékszem részletesen, pl, hol jelent meg a fordított szöveg. Talán egy ablak kijelzőn lehetett tologatni a szöveget.


Aztán létezik egy régi készülék aminek téglatest keresztmetszeti formája van, az egy logikai szint analizátor toll. Amikor egy logikai áramkörben "igen" vagy "nem" szint van, azt egyértelműen kimutatja. Azt is lehet ellenőrizni, hogy mikor téveszthet az áramkör, vagyis mikor jelenik meg hibás szint a mért ponton.


Létezik digitális tol amivel hangot lehet felvenni.


Olyan is van amivel videót és hangot lehet rögzíteni és tényleg toll kinézete van, sőt írni is lehet vele mint egy rendes tollal. http://www.youtube.com/watch?v=ZyjdJK75EjQ


Most ennyi jutott eszembe.

2013. máj. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!