Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kell kiszámolni hogy...

Hogyan kell kiszámolni hogy mennyi festékre lesz szükség a nyomtatáshoz?

Figyelt kérdés
Canon Pixma iP7250-es nyomtatót fogok venni és 300 fotópapírra fogok nyomtatni. A képek elrendezése úgy fog történni, hogy egy lapon 4 kép lesz, 9x13-as méretben! Hogyan tudom kiszámolni, hogy kb. mennyi festékparton fog hozzá kelleni?

2013. ápr. 20. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt pontosan nem fogod tudni kiszámolni, esetleg úgy, hogy kinyomtatsz 20-30-50 oldalt, és nézed, hogy mennyi tinta fogy. És talán ebből tudsz valamennyire számolni.
2013. ápr. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Költségtervet készítek, ehhez kellene, régen odaírták hogy pl. 200 oldal nyomtatására elég. Persze megközelítőleg sem érte el, de esetleg tapasztalan alapján tudna segíteni valaki :)
2013. ápr. 21. 15:31
 3/4 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

általában a gyártó úgy írja le ezt a számot, hogy 20% lefedettséggel számol. szóval ha pl kinyomtatnál egy fekete lapot, akkor az 100% -os lefedettség. ha egy oldalnyi szöveget,a z kb a 20-30% lefedettségnek felel meg. ezért nem lehet számolni vele. meg sok mindentől függ, hogy adott színhez pontosan mennyi tintát használ el.

2013. ápr. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

még mindig #1.


ha nagyon sok nyomtatás lesz, akkor kezd el, amikor kinyomtattad a patronokat megszámolod mennyi oldalt nyomtattál ki :)

Vagy egyszerűen vedd a 200-at 100-ra, tegyük fel ennyi oldalra elég a patronod a nyomtatott képekhez és az árából visszaszámolod darabra. így körülbelülre kapsz egy lap / ft költséget.

Vagy, majd jön valaki akinek nagyon jó tapasztalatai vannak e téren, vagy tud eszközt mondani, ami segít. bár a kép szerintem kell hozzá.

2013. ápr. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!