Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek a ZOTAC...

Mi a véleményetek a ZOTAC márkanévről? Mint VGA kártya

Figyelt kérdés

Tudom a sapphire most a menő, de szerintetek a zotac mennyire jó? ki használt már olyan márkájút?


file://localhost/C:/Users/Zoli/Documents/ZOTAC%20AMP!%20GeForce%207900%20GS%20[ZT-79SE250-FPL].mht


2013. ápr. 20. 22:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Komolyan gondoltad ezt a képet?
2013. ápr. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Ugye te se gondoltad komolyan ezt a linket?


Egyrészt a kérdés is butaság.

Egyátalán nem menőbb a Sapphire a többi márkától,csupán elég sok jó áron lévő kártyája van.


Másrészt a Sapphire csak AMD kártyát gyárt,míg a Zotac csak Nvidia-t,így alapból butaság összehasonlítgatni.


És egyébként igen,jó a Zotac.


Melyik kártyára gondolsz egyébként?

2013. ápr. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
ahogy kivettem egy 7900gs
2013. ápr. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Mindkettő márka a PC Partner Ltd-hez köthető, melynek székhelye Hong Kongban tanyázik. A PC Partner gyártja az összes referencia AMD videokártyát, a többi gyártó ezeket matricázza át magának. Az egyedi kártyákért persze már az adott gyártó felel. A Sapphire (Radeon) és Zotac (Nvidia) is lényegében egy céghez tartozik, így szerintem minőségben sincs különbség...
2013. ápr. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

valami hasonló lesz majd, ezt használtam kapom 5000 ft lesz. tudom kicsi a 256 mb ram-os, de viszont 256 bit-es kártya, és úgy hallom mindenki az 1-2 GB memoria méretét nézi hogy az a jó, de közben a memoria interface-t kell nézni hogy mekkora, mert általában a a pcx honlapon is tele van olyanokkal töbségileg, hogy 1-2 gb memoriája van de csak 64 bit vagy 128bit-esek a kártyák


ilyen hasonló lesz:

file://localhost/C:/Users/Zoli/Documents/ZOTAC%20AMP!%20GeForce%207900%20GS%20[ZT-79SE250-FPL].mht

2013. ápr. 20. 22:54
 6/19 A kérdező kommentje:

itt van még egyszer a link, az első találatra kat.:

[link]

2013. ápr. 20. 22:58
 7/19 A kérdező kommentje:

úgy látom ez még elfogja vinni rendesen azokat a játékokat amikkel játszani akarok.

Resident evil 5,Call of duty modern warfare 2 ...

2013. ápr. 20. 23:02
 8/19 Komplikato ***** válasza:

Nem tudom mennyiért veszed, de egy 7900-es GeForce 256 bittel is sokkal lassabb egy mai 128 bites kártyánál, még egy Radeon HD4670 is megeszi reggelire. Mennyiért vennéd?

Meg még is csak DX9-es így 2013-ban ...

2013. ápr. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem elég memória kapacitást nézni, de az interfész sem mond semmit, főleg ha nem is ismerjük, hogy milyen memória van hozzá. A memória sávszélesség ugyanis az interfész szélességétől és a vram hatékony órajelétől függ azaz lehet 256bit mellett 1400MHz-es GDDR3 memória is (régi kártyánál), míg 128 bit mellett 5000MHz körüli GDDR5 memória! Természetesen az utóbbi felállás a gyorsabb. Csakhogy ez is csak egy adat a sok közül (videokártyáknál is elég sok technikai paramétert össze lehet vadászni), de maga a GPU és annak a felépítése számít első sorban! Nyilván egy régi, elavult kártya nem versenyezhet már a sok generációval újabb utódaival, de abban igazad van, hogy az alsó kategóriás kis 64 bites kártyákra sokszor pakolnak feleslegesen sok (és lassú) memóriát, hogy a laikusok jobban vigyék.

Videokártyáknál első sorban teszteket kell nézni, nem a paramétereket, mert a memória mennyisége, az interfész szélessége vagy az órajelek önmagukban nagyon kevés információ ráadásul az architektúra hatékonyságáról, fejlettségéről még ezek az adatok sem árulkodnak így önmagukban...

2013. ápr. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
5000 ft lesz, tudom a DX9 az engem is zavar, de most erre van kesh, köszönöm a válaszokat, lehet,hogy inkább gyűjtők azt veszek egy 300.000 ft. VGA. :XD
2013. ápr. 20. 23:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!