Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nemrég kezdtem a pc hardware...

Nemrég kezdtem a pc hardware tuningot, és segítségre szorulok. (? )

Figyelt kérdés
Kb 3 hónapja foglalkozok vele, nagyon érdekel a téma, sokat olvasok is róla, és gyakorlok is egy itthoni gépen, amit senki nem használ már. Amd-vel szeretnék foglalkozni, de ami jelenlegi proci van, az szorzózáras, csak fsb-t engedi, meg a feszkót. Ugye ha fsb-t emelem, minden eszköznek nől a mhz értéke, ami jelen esetben nem jó nekem. Nem őrült tuningot csinálnék, feszt nem is emelek, ha nem muszáj, jó hűtő híjján. A kérdések a következők: Hól, milyen beállítások alatt lehet megtalálni a pci freki állítását, és mennyire rakjam, hogy nem menjenek tönkre az eszközök? Pl vga, hálókártya stb. A vinyó is károsodhat fsb növelés hatására? Ott lehet állítani bármit? Milyen dolgokat kell beállítanom, hogy ne károsodjon semmi, egy 200-ról kb 290-re (fsb) növelés esetén. Ugyanis tervezek venni egy komolyabb gépet, és nem akarok hülyén neki állni, tönkre tenni valamit. Kérlek benneteket, ne nézzetek le, mindenki az alapoktól kezdi, örülnékk, ha segítene valaki! :)

2013. ápr. 22. 19:49
 1/2 A kérdező kommentje:
Ami biosom van.
2013. ápr. 22. 19:57
 2/2 anonim ***** válasza:

szerintem, első sorban azt kell megnézd mennyire tunning képes a géped.. milyen proci van benne? alaplap milyen? Ramok milyenek?és a táp? Ha ezek birják a nyúzást akkor nem kell félned az OC-től. második lépés hogy eldöntöd meddig akarsz menni a tuningban mert ez hardwertől függően van. Pár processzor 200-300 mhz nél már feszültség emelést kér. Ha van egy jó hűtőd akkor ez sem akadály. Harmadik lépésként frissited a legújabb verzióra a bios-t . Ha megvan belelépsz és ha egyszer lehet akkor a szorzón emelsz nem az FSB-n .Ha FSB-n emeltél akkor visszaveszel az NB ből kicsit , és a ramoknak a frekvenciáit is visszaállitod.A processzor tuningot apró lépésekben kell tenned, előre húzz rá kb 200 MHZ-ta procira. Ha ezekkel mmegvagy mentsd el és lépj be a windowsba , ott valami stabilitási programmal teszteld le a géped, erre ott van a CpuStabTest , és az AIDA amivel hőmérsékletet tudsz mérni.

Járasd legalább 1 órát a stabilitási tesztet s ha stabil és nem túl magas a hőfoka a prcesszorodnak akkor minden rendben van ,talán mehetsz fennebb is az órajelekkel.

De ha kékhalálozik vagy egyszerűen kifagy akkor nézd át újra a beálllitasaid s ha vegyél vissza belőle.

Ha oc zol és ügyelsz a többi értékre akkor az egyébb alkatrészek mint pl vidikari nem fog károsodni sem a merevlemez ( a videokártyáknál kell vigyázni arra hogy asszem a PCIEx busz sebessége ne lépje át a 200 mhz-t)

Megjegyzésként minden procinak megvan a saját hőfoka, attól függően ha neked pl egy FX procid van akkor nem szabad meghaladja a processzorod hőmérséklete a 65 fokot mert az FX eknek 70 a max ( nekem volt egyszer 71 fok is, de sose kivánom vissza azt a pillanatot )

Énis húztam az én procimat mindjárt egy éve hogy 3,3 ról 4,5 Ghz re húztam és még szépen muzsikál alapon 35 fokon megy és terhelve 48 on

Esetleg ha valamit nehezen fogalmaztam és nem érthető akkor irj privát üzenetet és segitek.

2013. ápr. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!