Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a külömbség a két proci...

Mi a külömbség a két proci között?

Figyelt kérdés

Amd fx 6300 és Amd fx 8320


Játékra használnám



2013. ápr. 22. 23:45
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Az egyik 3 modul/6 mag a másik pedig 4 modul/8 mag.


Játékra bőven elég az FX6300


Milyen lenne a konfig?

2013. ápr. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Alaplaplapnak ASRock 970 Extreme4

Videokártya sapphir vagy gigabyte 7970 ezt még nem döntöttem el

2013. ápr. 23. 00:00
 3/8 anonim ***** válasza:
34%

FX-6300


Modulok száma: 3

Turbo alap/max órajel: 3,8/4,1 GHz

L2 cache: 3 x 2 MB

TDP: 95W

Northbridge órajel: 2 GHz


FX-8320


Modulok száma: 4

Turbo alap/max órajel: 3,7/4,0 GHz

L2 cache: 4 x 2 MB

TDP: 125W

Northbridge órajel: 2,2 GHz


Ezenkívül eltérnek még a csomagolásukban (a 4 modulos FX-eknek fémdoboz jár), valamint az FX8320 ára természetesen magasabb.


Játékok alatt nincs különbség a 2 processzor teljesítménye között, ezért értelem szerűen az olcsóbb javasolt, ami jelen esetben az FX6300.

2013. ápr. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
Az FX-6300 és 8320 alap órajele 3,5GHz!!! Turbo órajel két lépcsőben van, ami 3,8 és 4,1GHz az FX-6300 esetén és 3,7 illetve 4GHz a 8320-nál. A TDP-t jól írta az előző illetve az L2 cache méretét. Ezen felül mindkettő CPU moduljai gazdálkodhatnak még a 8MB méretű L3 cache-ből. Az északi híd órajele nem hiszem, hogy befolyásolja a teljesítményt, de hivatalosan 2GHz az FX6300 és 2,2GHz a 8320-nál. Nekem egyébként FX-6300 procim van és azt vettem észre, hogy ha DDR3-1333 módban futnak a memóriák, akkor automatikusan 2,4GHz-re emelkedik az északi híd órajele (DDR3-1600 mellett már 2GHz, igaz a két felállás között nincs sok különbség, a DDR3-1600 átlagosan talán 1-2%-kal gyorsabb csak). Egyébként játékokhoz és egyéb általános felhasználáshoz bőven elég az FX-6300 is!
2013. ápr. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát ezért ez már tényleg röhej, szánalmas ez az oldal. Leírok egy választ 36%, leírja valaki utánam totál ugyan azt, kiegészítve avval hogy mi egyezik a 2 processzorba, holott a kérdés a különbségekről szólt, az 100%


Oda írtam a turbó órajeleket /-el elválasztva, nem tudom mit nem lehet rajta felfogni. A magórajelről egy rohadt szót nem szóltam, ugyanis abban nincs különbség. Az L3 cache dettó ugyan az, minek felhozni? A Northbride órajele meg ennyi gyárilag, ez van megadva, ennyire tervezték a mérnökök stb., nem tudok mást írni ha ennyi.

2013. ápr. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én csak kiegészítettem a Te válaszodat, de nem pontoztam le. Láttam, hogy kimaradt az alapórajel meg ez egyforma dolgok, hiszen az is számít összehasonlításnál, hogy mik egyeznek meg! A Tiédre ettől függetleneül nem nyomtam mínuszt, mert csak kiegészítést írtam hozzá, nem cáfolatot. De ahogy látom, Te jól lemínuszoltál sértődöttségedben. Amúgy egyetértek, röhej ez az oldal, sok jó, kifejtett választ adok, mégis mindig vannak, akik tökéletes válaszokat is lepontoznak!
2013. ápr. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt én nem minuszoltalak le, ha nem hiszed küldhetek screenshot-ot is :).

Másrészt a második hozászolásom nem is telljesen neked szólt, hanem a sok retardáltnak akik össze vissza pontoznak, ezáltal rengeteg embert megtévesztenek.

Valamiért nekem az jött le, mintha azt feltételezted volna, hogy helytelen volt a válaszom, ("A TDP-t jól írta az előző illetve az L2 cache méretét.") mintha a többi nem lenne helyes stb... De ha csak kiegészítésnek szántad, akkor OK, bár első nekifutásra valóban azt gondoltam, hogy te is a leszavazók között voltál, de a tipikus leszavazóemberek általában nem adnak ilyen kulturált választ a némileg felháborodott reakciómra, szóval ezt valóban rosszul gondoltam.


agentK is kapott egy mínuszt már, pedig abba a válaszba se lehet belekötni. De az az érzésem, hogy a "Játékra bőven elég az FX6300 " kijelentés szúrja nagyon egyesek szemét itt a GYK-n. Ezek a hozzászólások általában erősen le vannak szavazva, természetesen mindenféle cáfolat nélkül.

2013. ápr. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tartottam a hozzászólásodat helytelennek csak hiànyosnak illetve elsőre megzavart, hogy csak a turbo órajeleket említetted, így kieglszítést gondoltam hozzáfűzni egy kis saját észrevétellel megfűszerezve! Itt meg a pontozást sajnos nem érdemes nézni...párszor sajnos szoktam én is mérgelődni rajta, pedig tojni kéne rá...
2013. ápr. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!