Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Összeraknátok nekem egy...

Összeraknátok nekem egy szervergépet az alábbi célokra?

Figyelt kérdés

Játékszervert szeretnék. Egy 30-40 slotos Minecraft, egy 40 slotos San Andreas multiplayer, egy 20-30 slotos Counter-Strike Global Offensive, és egy 20-30 slotos Team Fortress 2 szerver futna rajta, valamint 2-3 weboldal. Szerintem 16 GB RAM bőven kell, talán kevés is. 8 főre számoltam 1 giga memóriát, úgy hallottam, hogy ezt így szokták. Valószínűleg a Team Fortress szerver nem fog megvalósulni, de azért szeretném, ha beleszámolnánk, plusz egy kis tartalék így is kéne még hogy maradjon benne.:)

Minimum HDD kapacitás 1TB, plusz valami normálisan kinéző és jó szellőzésű házat is szeretnék, mivel a számítógépasztalom alatt lenne egy rackszerver és még 2 számítógép mellett..:D Azért elég meleg van ott lent. Olyan 200-250 000 Ft-ra gondoltam max, de minél olcsóbban szeretném megúszni.:)

Köszi!



2013. ápr. 24. 22:00
 1/7 BM-Striker ***** válasza:
Ezek egyszerre?
2013. ápr. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen. Tudom, elég sok, de ennyiért szerintem összehozható egy gép, ami mindezt elbírja, és kiszolgálja.:)
2013. ápr. 25. 00:00
 3/7 BM-Striker ***** válasza:
Windows vagy Linux?
2013. ápr. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát ez a másik nagy problémám.. Szerintem egyelőre Windows Server, vagy XP, esetleg 7. Persze, tudom hogy szerverre Linux való, de sajnos nem értek hozzá, szóval egyelőre maradok valamelyik Windows-nál.
2013. ápr. 25. 06:31
 5/7 BM-Striker ***** válasza:

Ebből a pénzből szerverlakatrészek nem fognak kijönni.


Viszont ide kéne vagy egy nagy kpacitású ssd kb 256 gb és egy 1tb-ps wd red merevlemez.



CPU -nak egy kell egy i7-3770k, 16 gb vagy elég lesz, vagy nem, attól függ mennyire vannak együtt a játékosook.

2013. ápr. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem szerver alkatrészeket szeretnék! Egy rendes asztali konfigot, de erre lenne használva. Össze tudnál nekem egyet rakni?:) Sajnos nem értek hozzá, hogy mi mivel lenne jó. Minőségi alkatrészeket szeretnék, főleg tápból valami elég márkásat. Amúgy inkább a HDD-t választanám, max egy 64 gigás SSD-t szeretnék. Őőő.. Kb. 70-90 főre egész nap lehet számítani, eközben mennének a weboldalak is. De csúcsidőben 140 fő+a weboldalak.
2013. ápr. 25. 13:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Hello! Itt van ez a gép: [link] Ebbe a konfigba könnyű + Ramot szerelni....úgy bővíted ahogy akarod..de ami van benne bika erős proci meg HDD azok el kellenek Ha aktívan 80 fővel akarod futtatni az összest szervert + a Weboldalak... Még dobj bele egy + 8 Ramot pont 250k-val jössz ki
2013. máj. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!