Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bios reset laptopon?

Bios reset laptopon?

Figyelt kérdés
Valaki tudja hogy tudnám a cmost resetelni laptopon mert az elem kivevős módszer nem jön be. Le van védve a bios jelszóval azt kellene kiszedni mert nem tudom beállítani hogy pendrivról bootoljon.

2013. ápr. 26. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
A jelszót nem fogja törölni a reset, pont ez a lényege. Ha egy egyszerű resettel törölni lehetne, akkor nem lenne semmi értelme. Irány a márkaszerviz.
2013. ápr. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"A jelszót nem fogja törölni a reset, pont ez a lényege. Ha egy egyszerű resettel törölni lehetne, akkor nem lenne semmi értelme"


Ha meg egy BIOS resettel nem lehetne törölni a jelszót, akkor meg ki lehetne dobni az alaplapot. Ez szerinted jobb???


A BIOS reset eltávolítja a jelszót is, mivel GYÁRI beállításokra állít vissza mindent, beleértve a jelszót is ami gyárilag nincs...


Alaplapod típusa?

2013. ápr. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
az elemet 10-05 percre kell kivenni, lehet hogy azért nem működött...
2013. ápr. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Félorára vettem ki. Régi laptop toshiba satellit s3000 x11 alaplap toshiba awd03. És ha mondjuk frissitem a biost elvileg az is kiszedné a jelszót nem?
2013. ápr. 26. 21:00
 5/10 anonim ***** válasza:
Fehersrac: notebookról van szó, nem asztali gépről. Notebookoknál (legalábbis amikkel én eddig találkoztam) a bios jelszó a lopásvédelem része, nem lehet törölni egy sima resettel.
2013. ápr. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezek szerint akkor nem az alaplapot hanem az egész laptopot ki lehet dobni. Nagy ötlet ez a lopásvédelem... :D


Azt viszont nem értem, hogy honnan veszi a laptop a jelszó és a beállítások megjegyzéséhez az energiát, mert ugye ehhez áram kell, amit az elemből vesz...

2013. ápr. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]


Nem minden memóriának kell áram ahhoz, hogy megjegyezzen dolgokat.

2013. ápr. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez eddig rendben van, csak:


1. Gondolom ez egy drágább technológia és nem teszik bele egy 150K-s laptopba...

2, Ha még is ilyen lenne a BIOS-a, akkor miért van benne gombelem is?? :)

2013. ápr. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Pont azért, mert drága. A bios beállításait egy sima memória tárolja, ahhoz kell a gombelem. A drágábból meg csak egy kicsi kell bele, ami egy jelszót letárol. Utánakerestem amúgy google-n, a legtöbb laptopnál elfelejtett bios jelszó esetén azt tanácsolják, hogy fel kell venni a kapcsolatot a gyártóval, mert az elem eltávolításával nem törlődik a jelszó.
2013. ápr. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
na jó ez rendben de biztos ki lehet szedni és szerintem ha csinálok egy indító lemezt amivel frissítem a biost ami alap beállítást kap akkor nincs jelszó szóval ennyit a lopás védelemről, akkor minek a drága technológia ha egy viszonylag egyszerű megoldással lehet dobni a kukába az egészet?
2013. máj. 6. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!