Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy HDD-nél min múlik, hogy...

Egy HDD-nél min múlik, hogy "sima" adattárolásra vagy rendszer vinyónak jó?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 26. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:
38%
GYAKORLATILAG mindegy.
2013. ápr. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sebességen, rpm-en, csatolófelületen. A Green-ek általában lassabbak, adatnak jók, a Caviar Black viszont tudomásom szerint nagyon mgyors. Csatolófelület: Sata 2-n érdemes rendszert tárolni, viszont adatnak szükség esetén USB 2.0 is megfelel.
2013. ápr. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez így elég értelmetlen. Azonban vannak különféle sebességű winchesterek. Olyan nincs, hogy sima adattárolásra vagy rendszer vinyónak, hiszen akármelyik hdd-re rakhatsz te op rendszert is és adatot is. Vannak amik lassabbak és vannak amik gyorsabbak. A két leggyakoribb azok az 5400 rpm és 7200 rpmesek. Az 5400 rpm -es a legtöbbször laptopokban szokott lenni, és hát ennek elég lassú a bootolási ideje. Tehát beletelhet 3-4 percbe is, mire bekapcsol a géped. Viszont rakhatsz rá egyaránt op. rendszert is és adatokat is. No meg vannak a 7200 rpm-esek is. Ezek között is van ezer meg ezer féle, vannak olyanok, amik energiahatékonyak, azaz nagyon keveset fogyasztanak, persze ez a hatékonyságán is meglátszik. Ilyen például a WD Caviar Green. Aztán vannak a kiegyensúlyozottak. Az például a WD Caviar Blue. Meg vannak azok a fajták például, amik a lehető leggyorsabban/leghatékonyabban működnek, persze ezek fogyasztanak a legtöbbet, ez pedig például a WD Caviar Black. Ezekre mind rakhatsz op rendszert is, és adatokat is. Node vannak olyan féle vinyók is, mint például a Raptor 10000 rpm-es, ami már annyiba kerül, mint egy SSD. Ilyenkor azért már én biztos egy SSD-t vennék, hiszen abban nincs semmi mozgó alkatrész, forgó és hát általában egy gépben a HDD a leghangosabb is. Az SSD-nek pedig hangja sincs.


Lehet néhol hülyeséget írtam, nem tudom, nagyon fáradt vagyok, előre is elnézést! Viszont a lényege körülbelül ennyi.

2013. ápr. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak. :) A kérdést lehet kicsit hülyén tettem fel. Azt akartam igazából tudni, hogy milyen szempontokat vegyek figyelembe, ha op rendszert szeretnék a hdd-n tudni, és milyent ha csak simán játékok és egyéb adatok vannak rajta. :) Ezt az előttem kommentelő jól megválaszolta, ment a zöld kéz mindenkinek.
2013. ápr. 27. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!