Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » +FAN merre fújja a levegőt?

+FAN merre fújja a levegőt?

Figyelt kérdés

Jelenleg 3 hűtő van a gépben, a tápé, a cpu-é és a vga-é.

A régi tápomból kiműtöttem a ventit, így van egy plussz hűtő, de ez kifele fújja a levegőt.


Ugye a tápventik kifele fújják, a vga és a cpu hűtők meg rá a vga-ra és a cpu-ra. (pontosabban a bordákra és úgy tovább a hardverre)


Ha ez a +FAN kifele fújja, akkor lehet, hogy több meleg levegőtől szabadul meg a gépház, de lehet, hogy ha befele fújja mondjuk a cpu hűtőnek segítve, akkor hatékonyabb?



2013. ápr. 27. 10:32
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és hova tegyem? Oldalt a gépház oldallapján, vagy a táp alá? Hogy hatékonyabb?
2013. ápr. 27. 10:35
 2/5 anonim ***** válasza:
Először is a tápban nem véletlen van hűtőventillátor. Másodszor az általános hűtés úgy néz ki, hogy egy elöl az előlapon befele, egy meg hátul kifele fújja a levegőt.
2013. ápr. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tehát hátul kifele. Köszi, amúgy a régi táp már kuka, azért vettem ki a ventit belőle...
2013. ápr. 27. 10:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom hogy a elől a ventilátor befelé fújjon,hátul kifelé.Ha van felül akkor az kifelé vagy a gép alján akkor az befelé fújjon.Ha van oldalt akkor az eldöntheted hogy befelé fújja a hűvös levegőt a videó kártyára vagy esetleg kifelé szívja a meleg levegőt az a lényeg hogyha oldalt mondjuk 2 ventilátorod is van akkor mind a kettő egyfelé fújja/szívja a levegőt.

Bár csinálhatod másképpen is de szerintem ez így jó.

2013. ápr. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a segítséget :)
2013. ápr. 27. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!