Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az SLI hid csak kábel vagy...

Az SLI hid csak kábel vagy tartalmaz más elektronikus elemet is? Pl. Ellenállás konci tranyó, mikrokontroller, stb

Figyelt kérdés
2013. máj. 2. 12:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi az az SLI híd?
2013. máj. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

amikor kettő vagy több videokártya van egy számítógépben a kártyák felső részén van egy csatlakozó amiket össze kell kapcsolni egymással egy SLI hid nevű csatlakozósorral.


ha beírod a google képkeresőbe kiad erről fotókat.

2013. máj. 2. 12:17
 3/11 P.O.C. ***** válasza:
Semmit, sőt az is teljesen mindegy hogy dugod rá, mert mint két oldalt arányos a pin -ek száma és egyenesen köti őket össze.
2013. máj. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi. tehát házilag is könnyen kivitelezhető csak a kötésekre kell figyelni. árnyákolva van?
2013. máj. 2. 13:35
 5/11 P.O.C. ***** válasza:
Nincs. De remélem nem azért kérded, mert házilag kókányolni akarsz egy 300 Ft -os alkatrészt, hogy több tízezer forintnyi értű alkatrészt kockáztathass.
2013. máj. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Olyan kell ami nem kapható se 300 Ft-ért se többért.

Hacsak te nem tudsz. 90 fokban elforgatott kártyákhoz kell.

És quadról van szó.

2013. máj. 2. 14:21
 7/11 P.O.C. ***** válasza:
Lerajzolnád pontosan milyenre gondolsz?
2013. máj. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

ilyen kártya elrendezésre gondoltam:


[link]


a rajz csak a kártyákat (magát a balekit lemezt) (oké nem bakelit hanem üvegszálas) tartalmazza minden egyéb elem akár alkatrész akár rögzítő elem mellőzésével. a csík (vonal) az az amikor a kártya oldal nézetből látszik a téglalap meg amikor alulról vagy felülről.


az "elől" "oldal" stb, "nézet" feliratok csak tájékoztató jellegűek, még nem döntöttem el mi lesz alul felül és oldalt.


amúgy nagy a kísértés hogy mégis gyári de hajlékony hidat alkalmazzak merev bakelit alapú (vagy akár üvegszálas) helyett és a rögzítést ettől külön oldjam meg. végülis a kártyák saját csavarjaival első osztályú rögzítés oldható meg s erre amúgy is szükség lesz. a híd csatlakozón (nem tudom a szakmai nevét) keresztüli rögzítést bármilyen praktikus is ki lehet váltani. azonban nem vagyok benne biztos hogy a hajlékony híd erre alkalmas ebben az elrendezésben. eleve volt ahol keresztbe rögzítést láttam több hídból miközben két csatlakozó hely van. tekeredés történhet s kérdés mindnek elég e a hossza. négyes híd csatlakozót pedig nem is láttam hajlékonyban csak hármast. szóval ha ez probléma akkor bőven megeshet hogy érdemes merev négyes hidat legyártani mert ezzel a kártya rögzítés oldali munkánál tervezési és kialakítási időt visszanyerünk.

2013. máj. 2. 15:54
 9/11 A kérdező kommentje:
(a rajz erősen hevenyészett)
2013. máj. 2. 15:55
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezt nem kábelként árulják, tehát nem hajtható?
2013. máj. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!