Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a laptop jó lenne szervernek?

Ez a laptop jó lenne szervernek?

Figyelt kérdés
Persze, tudom, noti nem való szervernek.. De most ennyim van rá, és hordozni is szeretném. Csak szerver funkciókat teljesítene, szóval nem használnám normál gépként, arra van rendes laptopom.:) Win Server 2003, vagy 2008 lenne rajta, esetleg ha egy Chrome böngésző rámenne, max. annyi, ha "vészhelyzet" van és nem vagyok számítógépközelben. Felhasználása: Egy 1TB-os WD My Book-al lenne összekötve, 2 TB-ra növelve a tárhelyet. Alapvetően Torrent és NAS szerver lenne, de ha egy 20-40 slotos Minecraft szerver elfutna rajta, akkor annyi lenne a max. Róla lenne szó: [link]

2013. máj. 2. 21:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2-4 embert el fog bírni az MC, de sokkal többet nem. Kevés a CPU, ami egy MC típusú szervernél igen csak kell.
2013. máj. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kár.:/

De Torrent , web-és NAS szervernek jó lenne?:) Az lenne az elsődleges felhasználási terület.

Köszi!

2013. máj. 2. 21:55
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha nem 6-an néztek egyszerre HD filmet a NAS-ról úgy h közben 120 Mb-en dönget a torrent lefelé, akkor bírni fogja.
2013. máj. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ok, megnyugodtam.:) Hát összesen 2 gép és 2 notebook adatait tárolná, valamint médiaszerverként is funkcionálna. Kb. egy tucat filmre, 40-50 videóra, olyan 5000 képre és pár ezer zenére gondolj. A Torrent pedig akkor menne, amikor nem használom a szervert.
2013. máj. 2. 22:21
 5/11 anonim ***** válasza:
Az adatmennyiség nem releváns. A CPU-tól független, hogy most 100 GB-ot tárolsz v. két terrát. Viszont amikor az adatokat kell előszedni és feltölteni, esetleg kódolni, akkor kell az erő.
2013. máj. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
De miért nem veszel egy torrentezni tudó nast negyedennyiért?
2013. máj. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kerestem, nyugi.:D De ennyiért még HDD nélküli alapgépet sem nagyon találtam, most pedig ennyi a max. keret.
2013. máj. 3. 06:25
 8/11 anonim ***** válasza:

[link]


Bele két hdd és még mindig 50 alatt vagy egy célgéppel, ami az általad leírt elvárásoknak sokkal jobban megfelel, mint egy notebook.

2013. máj. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ajánlom neked a HP N40L microservert

Újonnan lehet hogy már nincs de vatárán vagy hardveraprón biztos hozzá lehet jutni

2013. máj. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Linux rendszerrel jobban járnál ha csak erre kellene
2013. máj. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!