Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jól gondolom azokat az elképze...

Jól gondolom azokat az elképzeléseimet amiket lent írtam le?

Figyelt kérdés
Ha van egy játék amellyel lehet 3D-ben játszani,akkor ahhoz olyan videokártya kell,amely támogatja a 3D-t illetve egy 3D-s monitor.

2013. máj. 3. 22:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Aktív vagy passzív 3d?

Egy trackmania nations-t játszhatsz 3dben sima monitorral, meg cián/vörös szemüveggel.

2013. máj. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
POntosan nem tudom mi a passziv ill. aktív ,de szemüvegesre gondoltam.
2013. máj. 3. 22:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Röviden és tömören így van, ahogy gondolod. Ha belemászunk a részletekbe, akkor a 3D monitorra akkor van szükség, ha aktív 3D képet szeretnél nézni. Ez attól aktív, hogy speciális szemüvegre van szükség a nézéséhez (olyanra aminek tápellátás kell) és a monitor nagy sebességgel villogtatja a két szemnek szánt képet, szóval gyakorlatilag nem egyszerre jelennek meg.

A passzív 3D "otthoni" megvalósítása az a híres kék-piros szemüveges megoldás. Az ilyennél nincs szükség 3D monitorra, de remélem érezhető, hogy azzal hogy kétszínű szemüvegen át nézed a világot nem fogod a kijelző színeit rendesen látni (hisz 3 alapszín van...).

A 3D-s gyorsítást használó programok természeténél fogva szerencsére "alapból" nagyon sok program/játék automatikusan használható "3D-ben", megfelelő videókártyával.

2013. máj. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!