Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Manapság hogy lehetséges...

Manapság hogy lehetséges egyáltalán felvenni valamit a tv-ből? De nem mediaboxra!?

Figyelt kérdés

Mióta itt a digit korszak, én semmit se értek, de persze a UPC elintézi annyival, hogy a szerződés a megnézés jogosultságára szól és nem a rögzítésre, így nem is kell azt. Vicces.


Viszont van nekem több bőröndnyi DVD-m, lecseréltünk mindent digitre, box és stb, na de a kérdésem, hogy akkor most mégis hogy vegyek fel egy filmet?


írom a jellemzőket:

- a mediaboxon való tárolás nem okés! se kapacitás se egyebek miatt

- mindenképpen dvd-re, ill. blue ray lemezre akarom venni a filmeket továbbra is

- az eddigi felvételi minőséget meg szeretném őrizni, azaz nem kell nekem 5 GB-os film, csak mert HD


Ezt manapság hogy csinálják?


ez csak egy kósza ötlet tőlem:

1, ha a boxból kijövő usb-t beviszem direktbe egy külső winyóra, akkor arra tudom venni?

2, ha beiktatok egy olyan dvd-felvevőt, amin van olan funkció, egy külön gomb erre a célra, hogy "record to usb", akkor ez azt jelenti, hogy ha rácsatlakoztatok pl egy pendrivet vagy külső winyót, akkor arra fogja rögzíteni a filmet?

Ebben az esetben viszont kérdésem, hogy mégis milyen minőségben? ugyan abban, mint ahogy be volt állítva dvd vételre, vagy akkor ragaszkodik a sokkal nagyobb felbontáshoz?


sok a kérdés, bocs, de megkattanunk, nem hisszük el, hogy ne lehessen manapság felvenni tv-ből műsorokat :(


úgyhogy köszi a segítséget előre is.



2013. máj. 5. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Vegyél merevlemezes dvd felvevőt.Rögzíted a tv-műsort a merevlemezre majd kitudod írni dvd-re.

[link]

2013. máj. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

oké, köszi, de és a BLU-RAY felvevő az eleve is sokkal nagyobb méretben vesz egy filmet vagy állíthatom úgy is, ahogy eddig a sima dvd-recorderen, azaz akkor akár 50 film is rá fog férni?

ez hogy van?

2013. máj. 5. 11:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom hogy 50 film ráfér-e,de igen tudsz több filmet is kiírni egy lemezre.Persze minél több filmet raksz egy dvd-re annál rosszabb lesz a filmek minősége.Amúgy amit linkeltem azok nem blu-ray hanem sima dvd felvevők.
2013. máj. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

igen, köszi, megnéztem, csak aztán ledöbbentem, hogy ha ilyen árakon mennek, akkor inkább megéri egy blu rayt venni. csak ezért kérdeztem, hogy ha blu rayos lemezre veszek, akkor minden marad ugyan olyan, mintha sima "hagyományos" dvd-re vennék?

azaz:

-minőség

-formátum?

-csak annyi lesz a különbség, hogy ha megtartom mondjuk egy hagyopmányos dvd-recorder beállításait, akkor nem 5 hanem 25 film fér rá egy lemezre, de szóval csak a méret, a mennyiség változik? a többi mind ugyan az vagy a blu ray azt is jelenti h csak hd-ben vesz mindent?

2013. máj. 6. 06:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha veszel egy blu-ray lejátszót akkor az eredeti kérdésed még mindig fennáll hogy hogy rögzíted a tv adást?Ráadásul blu-ray lemez írásához kell blu-ray író is nem elég az olvasó.
2013. máj. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

igen-igen, de rengeteg mindent nem értek. tegnap az üzletben azt mondta egy ürge, hogy a blu raynál nincs olyan állítási lehetőség a menüben, mint egy hagyományos dvd-recordernél, hanem az csak 1 minőségben veszi és kész, ahogy kapja.

Viszont ez azt jelenti, hogy egy film lehet akár 15 GB is, mert hát pont a minőségről szólna a dolog.


Na de nekem az a kérdésem, hogy engem nem érdekel a HD minőség, és nem kell egy film 15 GB-ban, hanem elég, ahogy eddig a sima DVD-re vette, azaz kb 0,7 - 1,2 GB méretben, és van is 5 állítási lehetőség a felvételi (írási) minőséget illetően.


Ezek szerint a blu raynál ez már nincs?

2013. máj. 7. 07:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!