Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HD7850-ről van valakinek...

HD7850-ről van valakinek rossz tapasztalata?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy a Sapphire-nál nem igazán működnek megfelelően, mert ilyen olyan hibák jönnek elő a használatuk során. Ez igaz? Ha igen, akkor tudnátok ajánlani másik gyártótól megbízható kártyát?

2013. máj. 7. 11:35
 1/3 Komplikato ***** válasza:
100%

Elég valószínűtlen, hogy az AMD saját házi gyártójánál ne menne valami, pláne referencia nyákos és az a hiba máshol ne jelenne meg. Nem referencia nyákos meg szvsz az új Tahiti LE-s HD7870-ből van csak szerintem.


Olyan hiba lehetne, ami rossz firmware miatt van, de ugye az se perc alatt javítható. Vagy olyan hiba, hogy gagyi a hűtés és ezért valami túlmelegszik. De akkor konkrétan erről szóló leírásokat találnánk.

Az egyik legjobb Radeon gyártó szerintem a HIS, de valamiért itthon jó ideje nem forgalmazzák hivatalosan.

2013. máj. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy Sapphire HD7850 2GB GDDR5 karim van Dual-X hűtéssel. Tavaly szeptemberben vettem, adtam neki kb 10% GPU tuningot és vígan muzsikál, sőt meglehetősen halk (még terhelés alatt is) és hűvös! Én nagyon elégedett vagyok vele!

Amúgy a Sapphire a hongkongi székhelyű PC-Partner Ltd márkája, ők gyártják az összes (!) referencia Radeon kártyát, a többi gyártó ezeket matricázza át. (Azt hiszem a Zotac márka is ehhez a céghez kötődik, csak így mellékesem megemlítve).

A kis gépben egy Sapphire HD7770 GHZ Edition kari található, azzal is nagyon elégedettek vagyunk! Nekem idáig egyzser kellett Sapphire kártyát garriztatnom, az egy HD4670 volt, komoly 2GHz effektív órajelű GDDR3 memóriával és végül sajnos memória hibával tönkre is ment (gariba cserélték). Szóval eddig nem volt gondom a márkával (Radeon 9550, HD4670, HD4830, HD7770 és a HD7850 kártyákkal van tapasztalatom a gyártótól).

2013. máj. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Komplikato ***** válasza:
Mondjuk van egy arany szabály, Radeon-ra és GeForce-ra is, miszerint egyik gyártótól se vegyél referencia hűtéses verziót. :)
2013. máj. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!