Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért fagy le a gépem terhelés...

Miért fagy le a gépem terhelés nélkül?

Figyelt kérdés

A gond a következő lenne:


Internetezés, vagy kis terhelés mellett bizonyos időközönként (tehát amikor nincs terhelés, vagy minimimális), fogja magát a monitor kikapcsol, utána pedig a gép is lefagy fekete képernyővel.

A legkeményebb játékoknál pl. Max Payne 3, Crysis 3 egész napos nyúzás után sem indul újra, de szinte üresjáraton bizonytalan időközönként puff.


SpeedFan program segítségével a hőmérséklet ellenőrzése a legintenzívebb terhelés mellett sem megy fel 45-50 foknál feljebb.


A gép hűtését itt megtekintheted, ki van takarítva rendszeresen:


[link]


A gép (húzás nélkül):

Sapphire Radeon HD 6670 1 gb Gddr5

450W M-Tech tápegység

Kingmax 1600 Mhz RAM

AMD Athlon X3 460 3.4 ghz

Sata2 7500 rpm 1 Tb Samsung HDD

IDE 80 Gb Samsung HDD

(IDE dvd író)



2013. máj. 7. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Először dobd ki a tápot a kukába,és vegyél egy FSP APN 350W-t.
2013. máj. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Lehet neked ilyen jól megy anyagilag, hogy dobálózol a tápokkal, de nekem nem megy ilyen jól ;)

Hogyan tudom tesztelni a tápot? Vagy kiszűrni mi a hiba?

2013. máj. 7. 16:44
 3/10 anonim ***** válasza:

A tápoknál van egy nagyon fontos szabály:Soha ne vegyél olyat,hogy M-Tech,Mercury,HKC.....

Itt van egy oldal megbízható tápokról:

[link]

Itt kikeresed azt a tápot ami neked jó és megveszed.Vannak 10-15 ezer forintért is minőségi,megbízható tápegységek.

Jobb ha lecseréled.

Példának okáért:

http://www.youtube.com/watch?v=XhCnwiWBbUY

Na most képzeld el,hogy a te tápod is ilyeneket művel.Sec-perc alatt kinyírja az összes hardveredet és akkor majd az egész géped dobhatod a kukába nemcsak a tápot.Most megúsznád egy tápcserével,de majd egy idő tán késő és azon kapod magad,hogy a géped hulla.

Ezt csak jó tanácsként írtam.

2013. máj. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen mindegy mennyi pénzem lenne tápra,tök fölösleges tippelgetni,amíg tudom hogy egy szar táp van a gépben,ami nem biztos hogy a hiba okozója,de viszont jó esély van rá,meg amúgy se való ehhez a géphez.


Ha belehugyozik a haverom a kocsi tankjába,és a kocsi elkezd rángatni,az nem jelenti azt hogy egyértelműen a belepisiléstől volt,de mint lehetséges hibaforrás,rögtön leengedem a tankot,mert egyébként se szerencsés a motornak a pisis benzin.


Ugyanez a helyzet az M-tech táppal is.



De lehet még RAM hiba is.

HDD is haldokolhat,ami nem lenne meglepő

VGA VRAM hiba is lehet

2013. máj. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
OP rendszer melyik vinyón van?
2013. máj. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Op. rendszer az 1 Tb-on van, az fél éves HDD
2013. máj. 8. 14:08
 7/10 A kérdező kommentje:
Bocs, elírtam, a TÁPON CODEGEN 450W!!!!
2013. máj. 8. 14:15
 8/10 A kérdező kommentje:
Bocs, elírtam, a TÁPOM CODEGEN 450W!!!!
2013. máj. 8. 14:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Még rosszabb.
2013. máj. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
FSP Hexa 500-at néztem ki. Mi a véleményetek?
2013. máj. 12. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!