Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem indul a gépem. Mi lehet a...

Gerymiller kérdése:

Nem indul a gépem. Mi lehet a baj? Info lennt.

Figyelt kérdés

Ma mindent lehúztam az alaplapról takarítás miatt. Ilyet mártöbbször csináltam, eddig nem volt gond.

Ma azonban az egyik kábelt más helyre dugtam, de észrevettem és kicseréltem. Arra gyanakszok, hogy vagy nem kap áramot (proci hűtő mellett) vagy a bekapcsologombbal lehet gond. Be lehet kapcsolni valahogy a bekapcsolo gomb hanyagolásával?

Alplapom: Asrock 775i945GZ



2013. máj. 9. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Mit kötöttél máshova :/ Szerintem sanszos, hogy kinyírtad az alaplapot. Ha rossz helyre dugtál például egy előlapi kábelt az akár a chip készletet is kinyírhatta de ha el sem indul tuti valami zárlat. Próbáld meg a tápot mindenről lekötve elindítani. Ezt úgy tudod megtenni, hogy a zöld vezetéket össze érinted valamelyik (GND) fekete vezetékkel. Ha a táp indul akkor az alaplapot cserélni kell. Ha nem indul akkor a táp halt meg.
2013. máj. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mgnézem, de mikor másikba volt dugva addig nem volt áram alatt
2013. máj. 9. 19:07
 3/4 A kérdező kommentje:

szóval azt akartam írni hogy: :D

amíg a kábel rossz helyen volt, nem volt áram alatt a gép

2013. máj. 9. 19:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor próbáld a tápot. Ha nem megy akkor cseréld ha igen akkor marad az alaplap (Bármitől tönkremehetett akár egy kis statikus feltöltődéstől is.) amit szintén csak cserével lehet orvosolni.
2013. máj. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!