Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ti melyik processzort választa...

Ti melyik processzort választanátok?

Figyelt kérdés

A jelenlegi gépemben Intel Pentium G860 van.

Ugye ennek 2 magja van és 3 GHz-je.

Viszont én komolyabb szinten szoktam zenéket szerkeszteni, és eléggé megérződik, hogy csak 2 mag...

Ezenkívül szoktam játszani, néha videót szerkeszteni. Talán csak ezek olyanok amihez processzor kell (ilyeneket, hogy netezés, etc nem is írom le)

Mindenképpen azt szeretném, hogy 4 magos legyen.

Naszóval, én ezeket a processzorokat néztem, melyiket ajánlanátok ár/érték arányban...60k fölé csak akkor menjen ha tényleg megéri

[link]

Az értelmes hozzászólásokat előre is köszönöm szépen :D



2013. máj. 10. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Most ehhez tudni kéne a gép többi részét, bár annyira nem fontos, de a tápegység nem mindegy.

Egyértelműen a 3570, hisz ivy bridge architektúra és sokkal gyorsabb mint a másik kettő. Hogy a K-s változatot veszed vagy nem az mindegy, amennyiben nem akarod húzni. Ha azt is szeretnéd, akkor viszont megfelelő alaplap kell.

2013. máj. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor érdemes több magos, több szálas prociban gondolkodni, ha az alkalmazás, amit használni fogsz, úgy íródott, h ki is használja a több magot, több szálat. Egyébként csak unatkozni fognak a magok. :)
2013. máj. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

[link]

Ez lenne a többi darab, a tápom pedig FSP 350W

2013. máj. 10. 16:58
 4/6 A kérdező kommentje:
2# igen, rendesen ki tudja használni a több magot az FLStudio, emiatt nem kell aggódni :D
2013. máj. 10. 16:59
 5/6 BM-Striker ***** válasza:
A legolcsóbb k-s i5 éri meg a legjobban, de a te lapod nem témogatja az overclock-ot, ezért az i5-3470 lesz a befutó.
2013. máj. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat :D
2013. máj. 10. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!