Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van manapság ez a nagy...

Miért van manapság ez a nagy CPU-hűtő mánia?

Figyelt kérdés
Miért nem jó a gyári hűtő? Az én tapasztalataim szerint az esetek 80%-ában bőven elég, ha jól alá van pasztázva. Sokszor egy kis húzás mellett is megfelelően hűti a procit, akkor mégis miért ajánlgatja mindenki a mindenféle profi tuning hűtőket még az olcsóbb rendszerekre is?

2013. máj. 13. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Kit érdekel, hogy elég-e a gyári! Kilógsz az "egyedi" hűtőddel a tömegből vagy sem? Ez számít!
2013. máj. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha lehetőséged adódik rá, akkor mérj hőfokot egy gyári hűtővel és egy komolyabb hűtővel is, télen, és nyáron is!

A gyári megfelelni megfelel, de közel nem tartja olyan hűvösen a procit, mint a gyári, ráadásul az AMD gyári hűtője olyan hangos mint egy repülő. A processzorok hosszú élettartalmához elengedhetetlen a jó hűtés.

2013. máj. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
* mint a nem gyári
2013. máj. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az OEM hűtőt maga a gyártó tervezi és hagyja jóvá, nem? Nem vitatom, hogy egy 10-15.000 forintos hűtő jobban hűt (be is bashna ha nem hűtene jobban - ennyi pénzért már procit lehet venni), de újrapasztázás és bizonyos időközönkénti áttakarítás ott is szükséges, anélkül az sem bírja. Én úgy tudom, hogy amíg egy kritikus hőmérséklet fölé nem megy a CPU (60-70 °C ami fölött amúgy legtöbb BIOS le is lövi a rendszert), addig elég valószínűtlen az élettartam csökkenése. Innentől kezdve ha meg nem tuningolok akkor szerintem mindegy, hogy 30 vagy 50 °C-on jár a proci terhelésen, nem? Legfeljebb kicsit növeli a rendszer hőmérsékletet is, vagy én gondolkozok rosszul?
2013. máj. 13. 13:21
 5/9 anonim ***** válasza:

És ezen mit kell kiakadni?


Senki nem szokott szorzózáras intelhez Noctua D14-t venni nyugi.


De az se normális ember,aki egy FX-t gyári hűtővel húz,vagy egy Phenom X4 magjait szintén gyári hűtővel oldja fel.


De az gondolom süket is.


Sokan ha nem is húzzák,akkor is lecserélik a gyári hűtőt,mert hangos.

2013. máj. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ki nem akadtam, csak ha a piac mai állapotát nézem, hatalmas hűtő-dömpinget látok, és úgy tűnik van is rá kereslet. Elsősorban ezért érdekel, hogy aki mondjuk egy átlagos-konfigba is 10+ ezer forintos hűtőt vesz, az milyen megfontolásból teszi, vagy van-e valami titok amit én nem tudok.
2013. máj. 13. 14:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Hangja miatt és hogy hüvös legyen. Meg valaki húzni is akkarja. Persze gyárival is húzhatod csak nem mindegy hogy 85fokos vagy csak 65. Állítólag a folyékony fém paszta nem szárad be. (majd ha procitcserélek kiprobálom,)
2020. ápr. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Talán azért mert a gyári hütő gyenge mínőségű, elmegy persze de nekem 1 év alatt megfőzte majdnem a procit , sokat jàtszom és nem igazán jó ha 80C fokon megy mindig egy jól szellöző hàzban , a végén jönnek a fagyások újraindulások szép lassan megadja magát , és ezért kell normális hütő mert a gyári mondjuk ki fos úgy ahogy van.
2020. júl. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Joell ***** válasza:
Hajts meg egy k-s vegu intel procit 5ghz-n es megtudod milyert
2021. aug. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!