Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen internet/telefon kábel...

Milyen internet/telefon kábel méretek lehetnek?

Figyelt kérdés
Ki szerettem volna próbálni a betárcsázós netet, találtam is egy telefonkábelt, amit be tudtam dugni a laptopba, de a falban levő telefon dugljaba nem ment bele, mert abba valami kisebb méretű dugó kéne. Árulnak olyan kábelt, aminek az egyik fele kisebb a másik fele nagyobb? És mi lehet ennek a neve vagy a méretjelölése?
2013. máj. 13. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudod megoldani.

Ami a nagyobb az az utp kábel(4-8 eres), a kisebb meg a régi modemes (2-4 eres). kapni nem lehet sehol olyat ami az egyikből átalakít a másikra kábelt. veszel egy krimpelő fogót és csinálsz belőle átalakított utp-t, de mivel a protokoll is más, mert a régi modemes jobb esetben voip (Voice over Internet Protocol) használatával kommunikál, így kell egy kis basic vagy hasonló nyelvű magas szintű programozói tudás(+/- pár év), hogy működésre bírd...

2013. máj. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Közben nyomoztam, talán valami ilyesmi jó lenne?

[link]

2013. máj. 13. 13:28
 3/5 A kérdező kommentje:
És ezt a régi típusú kisebb dugaljzatot át lehetne alakítani az új fajtára vajon? Egy telefonszerelő meg tudná oldani?
2013. máj. 13. 13:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Ennek azért semmi értelme, mert a laptopon az hálókártya aljzat, és a hálókártya a büdös életben nem fogja neked betárcsázni a telefonszámot (csak a modem, de akkor meg lenne olyan aljzatod is), akármilyen kábelt is dugsz bele! Úgyhogy bukta...


Max. veszel pl. egy ilyen usb-s külső modemet, és azon lesz megfelelő aljzat, bekonfigurálod, és már HAHAHA-"hasít" is az 56k-s interneted.

[link]

2013. máj. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi, hát akkor ezt már nem érdemes kipróbálni se...
2013. máj. 14. 06:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!