Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptop ajánlott a...

Milyen laptop ajánlott a Műegyetemre?

Figyelt kérdés
A grafikus tervezőprogramokat csak az egyetem gépein kell használni, vagy otthon is? Mivel ha jól tudom ezek igen igényes programok. Konkrétan mivel szoktatok tervezni?

2013. máj. 13. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Első 1-2 évben nem kell különösebben erős gép (építész kar), Archicad, autocad nagyon alap szinten megy, inkább kézzel kell rajzolni.

3-ik évtől szerintem meg legajánlottabb egy erős asztali gép, ami mellé van valami alap laptop amit be tudsz vinni ha konzultálni akarsz.

2013. máj. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gépész/Járműmérnökire készülök.
2013. máj. 13. 17:02
 3/7 anonim ***** válasza:

autocad azt hiszem már nem tanítanak, csak solidworkst és invertort (talán még mindig megy solid edge), ill. VEM-hez kell majd ansys, ha jól emlékszem. az hogy milyen erős gép kell hozzájuk attól függ h mit tervezel, amiket egyetemen fogsz tervezni, arra elég egy 'mezei' laptop is. 150-170 között árkategóriában. nyilván lassabb lesz valamivel, mint egy csúcsgép, de nem fog hátráltatni semmiben.

mire komoly laptopot kell használnod (ha kell egyáltalán), addigra már elévült lesz, amit egyetem kezdő éveiben fogsz venni, tehát felesleges pénzkidobás szerintem.

2013. máj. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

a laptopvásárlás mindenképpen esedékes most, viszont ha úgyis kell majd a későbbi évekre (akkor erős) laptop, akkor most nem veszek valami fullextrásat.


A fő kérdés még az is, hogy elvárják-e, hogy laptopon, tehát nem otthon, tervezz dolgokat?

2013. máj. 14. 15:06
 5/7 anonim ***** válasza:

ezt a "laptopon, tehát nem otthon" dolgot nem teljesen értem. hol akarsz laptoppal tervezni?


lényeg: amikor konkrétan a tervező programot tanulod, akkor iskolai gépeken fogod tanulni, azokban a termekben meg is csinálhatod a házid. (bemész mások órájára ha beférsz), akár a saját órádon is csinálhatod, ha már vágod a dolgokat, amit ott magyaráznak.

de a későbbi tárgyakból már otthon kell dolgoznod a saját gépeden (ill. lehet kézzel is rajzolni).

2013. máj. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
és még kimaradt: a laptopodat be is viheted órára és dolgozhatsz azon is, ha neked úgy kényelmesebb. de elég fullos gépek vannak bent, szóval szerintem felesleges.
2013. máj. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. máj. 15. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!