Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új billentyűzetet nem ismeri...

Új billentyűzetet nem ismeri fel bootoláskor?

Figyelt kérdés

Most vettem egy thermaltake challenger ultimate billentyűzetet, és bootoláskor nem érzékeli a gép (tehát nem is tud felállni windowsra), úgy se ha közbe egy másik bill is csatlakoztatva van, ha win felállta után csatlakoztatom az új billentyűzetet akkor gond nélkül üzemel, de ez elég fárasztó meg nem is örülnék neki ha kopna az usb mindkét oldalon, valami megoldás ?


Alaplap: ASROCK 970 Extreme4

legújabb hozzávaló bios van rajta.


Az is megfelelne, ha valahogy ki tudnám kapcsolni biosban, hogy szükséges legyen bootoláshoz a billentyűzet, de ilyen beállitást sajnos nem találtam.



2013. máj. 15. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:
A BIOS-ban lehet általában engedélyezni, hogy az USB-s eszközöket meghajtsa-e az alaplap automatikusan. Azt kapcsold be!
2013. máj. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, be van kapcsolva, tápot is kap már legelejétől a billentyűzet (világit ugye, + hardwares gombjai müködnek), de mint irtam másik billentyűzettel nincs ez a gond, az is USB-s.
2013. máj. 15. 13:19
 3/4 A kérdező kommentje:

Ha nem értettem félre amit irtál, akkor esetleg az lehetséges, hogy nem kompatibilisek egymással ? Ez egy elég márkás billentyűzet viszont beépitett tárhely, 2 usb slot meg ilyesmi van benne. Alaplapom && biosa sem túl régi, de elképzelhető, hogy nincs megoldás ?

(nyilván nem állok le emiatt átirni a biosom, hacsak nem találok készen egyet ami támogatja ezt)

2013. máj. 15. 13:23
 4/4 A kérdező kommentje:
A vicc meg az, hogy a gyártó szervizesei meg azt irták mailben, hogy a boltosokat kérdezzem meg, mert ők majd nyilván tudják a megoldást. :)
2013. máj. 15. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!