Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Külső winyót szeretnék, Hogy...

Külső winyót szeretnék, Hogy járok legolcsóbban ha a méret nem számít?

Figyelt kérdés

Tehát felőlem lehet fél méteres is, csak a lényeg, hogy minél nagyobb legyen (2-3 TB), és jó lenne USB-vel csatlakoztatni a géphez persze.


A 2,5'-ös külső winyók baromi drágák, ezért az a kérdésem, hogy nem lehetne a tök sima belső winyóval megoldani, és azt valami reckbe tenni?


Vagyis biztos tudok olyan winyót venni, na csak azt tudom valahogy usb-s módon külsőleg csatlakoztatni?

(gondolom, a töredék árból is kijönne, ha van ilyen, és hát több is kéne, azaz nagyon nem mindegy)


2013. máj. 16. 09:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"hogy nem lehetne a tök sima belső winyóval megoldani, és azt valami reckbe tenni? "


De,így lenne a legegyszerűbb.

2013. máj. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
lehet kapni, nekem is van olyan külső vinyó házam amibe mezei normál vinyót lehet belerakni. a hátránya, hogy jóval nagyobb - hiszen bele kell férnie a nagyobb méretű cuccnak - illetve hangosabb mint egy 2,5' -os társa illetve sokkal jobban melegszik. Cserébe viszont olcsóbban kihozható, és így a más gépekben használt belső vinyókkal feltölthető, cserélhető.
2013. máj. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 hypno ***** válasza:

Vitáznék az előttem szólókkal.


1. Ha külön veszed a külső házat és a belső vinchestert és te építed össze, akkor figyelned kell arra, hogy a ház elboldoguljon a vinchester méretével. Nem nagy dolog, de bele lehet futni inkompatibilitásba.

2. Ha összeadod a HDD és a ház árát, akkor az nem töredéke a külső vinyónak. (Feltéve persze, hogy nincs egy belső vinyód, amit már csak be kell dobozolni, vagy egy házad, amit csak meg kell tölteni.)

2013. máj. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Pj0tr ***** válasza:

Azért a 2,5-es vinyóknak sok előnye van a hagyományos 3,5ökkel szemben:

- Eleve notiba tervezték, így jobban bírja a hordozást

- Kisebb feszkó kell neki ezért elég egy usb-s kábel, nem kell bajlódni a táppal és a 220al.

2013. máj. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

ja de ha hagyományos belső HDD-t használok, akkor ahhoz külön 220-as táp kell?

az engem nem zavar ha nagyobb meg hangosabb, sőt az se ha nehezebben hordozható, csak mivel elég nagy méret kellene, mnagyon nem mindegy az ár.


de kb mennyiért lehet kihozni egy olyan 3 TB körüli winyót egy reckkel és lehetséges az usb csatlakozás vagy sem?

2013. máj. 16. 10:35
 6/11 Pj0tr ***** válasza:

Hát valahonnan kell neki a 12V. Ha az ár és a tárterület számít akkor nyilván marad a 3,5'

Vannak kész megoldások is. 2-3 tera már nem para. Nem kell külön-külön megvenni.

2013. máj. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
lehetséges. igen kell 220-as csatlakozás is. hát figy a vinyó ára + kb 5000 ft egy usb-s külső rack.
2013. máj. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 hypno ***** válasza:

A legolcsóbb 3TB-os vinyó ma 31 ezer forint. Házat 5 ezerért kaapsz hozzá. (de ez nyilván az alja)


A legolcsóbb 3,5"-os 3TB-os külső vinyo USB felülettel elvben 33K, (Nem biztos hogy ennyiért meg is kapod, mert lim-lom webshopban annyi) de 40-ből tutira kijön.

2013. máj. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

hát így akkor valóban nem járok jobban.

azt hittem, jóval olcsóbbak a "sima" winyók ...

32 ezerért pl már láttam 2 Terrás külső winyót készen, oké, úgy látom, akkor a kérdés nem is kérdés. Bár 3,5'-öst sehol se találok a neten, ez igaz. ha valaki tud ilyet, linkelje már be nekem légyszi!

kösz!

2013. máj. 16. 10:58
 10/11 anonim ***** válasza:

3TB belső vinyó 30 ezer forint.


3TB külső pedig 39-40 ezer.

2013. máj. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!