Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Rendeltem egy laptopot, nem...

Rendeltem egy laptopot, nem használt, webshopban, egyenlőre nem nevezem meg hol, és a 6GB-os RAM helyett csak! GB van a gépben. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Kb. ét hete vettem, most derült ki, egy véletlen folytán, én nem is gondoltam volna, hogy ilyen megtörténhet.


18/L



2013. máj. 17. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp írjál nekik és majd segítenek...
2013. máj. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

*4GB

Írtam nekik, csak annyit ítak vissza, hogy milyen op. rendszer van rajta. Ez miért fontos?

2013. máj. 17. 16:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Mert ha 32 bites, akkor csak 4 GB-ig tudja kezelni, és többet nem is lát. Ez lehet a gond, ha 32 bites. Ha 64, akkor eltolták.
2013. máj. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De magán a laptopon is van egy matrica, ahol feltüntették, hogy mi van, és a memóriához 4 GB van írva
2013. máj. 17. 17:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi a gép neve/száma, és a webshop címe?
2013. máj. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Lehet hogy még sincs semmi baj. Most feltelepítettem rá egy win7-et, mert a win8 túlbonyolulított volt, és azt írja hogy 6GB-os. De akkor miért van 4 írva rá?! még a dobozán is az áll.
2013. máj. 18. 13:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Mivel csak találgatni lehet, mert nem árulosz el semmi pontosat, ezért egy lehetséges magyarázat:

Operációs rendszer nélkül vásároltad a gépet, és 32bit-es windows-t tettél a gépre. A 32bit-es windows nem kezel és nem is jelenít meg 4GB-nál több memoriát.

A dobozon, meg mindenen 4GB szerepel: Azért, mert ezeket összeszerelve, egy bizonyos konfigurációban szerelik. A legtöbb webshop nem is vállalkozik emiatt rá, hogy + memóriát tesz bele, mert akkor nem bontatlan termékként tudják leszállítani, hanem már nekik fel kell nyitni a memória berakásához. Vehetsz hozzá és magadnak berakhatod.

2013. máj. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Csak azért nem írtam le a webshop nevét, mert mint kiderült tényleg 6 GB van benne, csak a matricán és dobozon van írva 4 GB.

Azzal volt a gond, hogy én nem néztem a gépen, csak rögtön megijedtem, hogy "úristen rosszat küldtek" de mostmár tisztázódott!

2013. máj. 21. 00:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!