Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudok egy merevlemezt...

Redbullicecream kérdése:

Hogyan tudok egy merevlemezt a másikhoz csatlakoztatni?

Figyelt kérdés
Nekem van egy C: meghajtóm ugye, ami 160 GB-os, de ezt keveslem, néha már kevés, viszont van egy másik 160 GB-osom azt szeretném rákötni a gépre, logikusan úgy, hogy azt is elérjem a Számítógépről. (sajátgép) Ezt hogyan kell? Áram kábel az megvan viszont nekem ATA-s a merevlemezem, nem Sata 2-es. Van kábel is hozzá viszont az ilyen zöld széles (kb 6 cm széles) kábel aminek az egyik vége az alaplaphoz van csatlakoztatva, a másik a mostani merevlemezbe, a harmadik vége pedig a CD-DVD íróhoz. Ennyi, sak három elágazása van. Akkor most mit tegyek?

2013. máj. 18. 10:51
 1/4 P.O.C. ***** válasza:

Nem tejesen tudom követni. Ha 2 db 160 GB -os merevlemezed van, akkor mind a kettőt gépre kötöd, és el tudod érni a saját gépből. Amin most van a rendszer C betűjele a másikat meg mondjuk D -vel. Mindkettőre tudsz adatokat másolni.


Ha ugyan olyan merevlemezekről van szó akkor a RAID 0 tömb is megoldás lehet. Ilyenkor egybe látod az egészet 160 GB + 160 GB és gyorsabb is lesz az i/o művelet. Persze ehhez egyforma lemezek kellenek és RAID képes alaplap.

2013. máj. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Maga a kérdés, hogy hogyan kössem rá? Olyan adatkábelem van, aminek három végződése van: Egy az alaplapba, egy a HDD-ben és egy a CD lejátszó/író-ban. Nincs több elágazás amit betudnék dugni a másik merevlemezbe.
2013. máj. 18. 11:23
 3/4 P.O.C. ***** válasza:

Ha van még egy IDE csatlakozó az alaplapba, akkor veszel még egy 80 eres IDE kábelt.

[link]

Ha nincs több molex csatlakozó a tápegységesen vehet molex Y elosztót.

[link]


Ezek még filléres dolgok.


Viszont ha túlságosan új alaplapod van amin csak egy IDE csatlakozó van, a többi SATA. Vehetsz IDE, SATA átalakítót vagy IDE vezérlő kártyát.

[link]

[link]


Kicsit drágább de sokkal célszerűbb, és kevesebb nyűggel járó megoldás ilyenkor, ha arra az egyetlen IDE csatira rákötöd a két vinyót IDE -s vinyót, és DVD írónak új SATA -sat veszel.

[link]


Minden csak az alaplapod csatlakozóitól, és a pénztárcád vastagságától függ.

2013. máj. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Egyenlőre úgy oldottam meg hogy a DVD íróból kivettem az IDE kábelt és bedugtam a másik merevlemezbe. Így működik.
2013. máj. 25. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!