Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék kiépíteni egy...

Szeretnék kiépíteni egy rendszert, ami elmondva nem túl bonyolult, viszont akárhogy is töröm a megoldáson a fejem, nem sikerül előrébb jutnom. Valakinek van ötlete?

Figyelt kérdés

A kérdés/probléma a következő: Adva van egy 7 tagú zenekar. A kották pdf vagy jpg formátumban fent vannak egy laptopon. Azt szeretném megcsinálni, hogy a 7 zenész előtt nem kottamappa van, hanem mindenki előtt egy-egy monitor, amin mindenkinek a saját kottája látható. A dobos kitalálja a következő dalt, kiválasztja a laptopon, és annak a kottája közül megjelenik mindenki előtt a sajátja. Remélem érthető. Több megoldáson is gondolkoztam, de nem akadtam rá a megvalósíthatóra. Először gondoltam, hogy csinálni kellene egy kiterjesztett asztalt, ami 7 monitor terjedelmű. De az a baj, hogy nem tudom, hogyan lehetne egy helyről vezérelni azt, hogy minden asztalon különböző tartalmú pdf vagy jpg fájlok jelenjenek meg egy időben. A másik ötlet az volt, hogy szerezni kellene 7 db 10"-os androidos tabletet, amire íratni kellene egy olyan progit, aminek segítségével bluetooth-on keresztül kommunikál 6 db a dobosnál lévő 1 db vezérlő tablettel, és így, ha Ő kiválasztja a következő dalt, a többi tablet megjeleníti a szükséges fájlt. Ezt egyszerűen úgy lehetne megoldani szerintem, hogy mindenki készülékén ugyanúgy lennének elnevezve a kották, csak a tartalmuk lenne más.

Bocsánat, ha hosszú lett esetleg.

Valakinek valami ötlet?

Köszönöm



2013. máj. 22. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is az utóbbi ötletedhez hasonlóra gondoltam. A 7 monitorra kiterjesztett asztal nagyon drága lenne, arról nem is beszélve, hogy mi van ha 'n' sok zenész lenne.


Mindenki elé egyedi, önálló gépet kéne letenni (tablet, laptop), hálózatban (én wifire gondoltam, ez személyes preferencia csak). Ezek után akár egy egyszerű böngészős alkalmazásban is meg lehetne írni a kották megjelenését (az egyszerűség kedvéért legyenek .jpg-ek).


Ebben a felállásban a dobos egy szerver lenne, mindenki rá kapcsolódna. Leraknak egy wifi routert a színpadon és mehet is a móka. Persze kell gondolni mindenféle fallback-ekre, hogy ne az egész 1db kapcsolaton múljon, de ezek már csak a részletek.

2013. máj. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Erre több úton is el lehet indulni, de valószínűleg mindegyikhez programozni kell majd.


Egyik megoldásként nem ártana utána nézni, hogy Windows alatt (gondolom az kell) meg lehet-e adni egy programnak, hogy melyik képernyőn nyíljon meg.

Ha igen, akkor nem nehéz a dolog, írsz egy scriptet mondjuk, ami a megfelelő doksikat a megfelelő ablakra teszi.

(Linux alatt ez könnyebb egy fokkal, például a herbstluftwm ablakkezelőt sima szöveges parancsokkal lehet piszkálni, megadható pontosan, hogy mi melyik ablakra kerüljön.)


Másik megoldásnak az általad javasolt "több eszközös" megoldás is működhet, csak arra is program kéne.


Esetleg harmadik (és szerintem legbiztosabb) megoldásnak ezeket lehetne ötvözni.

Vagyis 1 gép, 7 monitor (bár ezt amúgy nem könnyű kivitelezni, de ez az ötlet több gépen át is megy akár!), amiken szépen ki van terjesztve az asztal.

Írsz egy programot/scriptet, ami nem csinál mást, mint teljes képernyőn megjelenít egy pdf-et/jpg stb.. amit akarsz, de itt jön a csavar, hogy ez a program magában egy kliens is, ami tárolja magáról, hogy ő most "ki előtt van".

A gépen magán pedig elkészítesz egy szerver alkalmazást, ami képes parancsokat fogadni a kliensektől (lapozás) és képes utasítani is őket.


Vagyis egy példa működés:

A dobos kottát vált a kliensében, erről a kliens üzenetet küld a szervernek. A szerver minden rákapcsolódott kliensnek üzen, hogy váltás volt erre vagy arra a kottára.


Ha a kottákat egy mappában tárolod és mondjuk az elnevezésében benne van, hogy kié (pl.: kotta1_gitár, kotta2_dob, stb...) akkor a váltás nem is macerás.


Plusz ez a rendszer mivel szerver-kliens architektúrára épül akárhány géppel működne, csak a szerverre kellene kapcsolódni.

2013. máj. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Közben lett egy első válasz is.

Igen, akár egy webes alkalmazás is járható út, csak fene tudja mennyire kell real-time váltás.

2013. máj. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat és ötleteket. Én is a tabletes megoldást gondoltam az olcsóbbnak és az egyszerűbben kivitelezhetőnek. Úgy terveztem, hogyha megvan a hardware-es oldala a kivitelezésnek, akkor íratnánk hozzá egy kimondottan ezeket a funkciókat és igényeket kiszolgáló programot.


Az eddigieket köszönöm, és várom a további ötleteket.

2013. máj. 22. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!