Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 5.1-es hangfal sztereóként...

Nanemtudom kérdése:

5.1-es hangfal sztereóként működik, hiába lett beállítva mindenhol ahol csak tudtam 5.1-re!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Eléggé sok találatom volt erről a problémáról és semelyik sem segített... AC3-at is kipróbáltam, azzal sem lett jobb a problémám.

CMI8738-as C-Media driverem van egy fujitsu 5.1-es hangszórómhoz, és az a problémám hogy sztereóként működik.

Játékokban beállítottam hogy a hang 5.1-es legyen, és ott tökéletesen is működnek. AC3-al is beállítottam hogy olyan legyen, de továbbra sem 5.1-es.

Letöltöttem a Dolby digitalnak a tesztjét, azzal amikor a hátsókat szólaltatná, helyettük az oldallal megfelelő (jobb-bal) hangszóró szól de elől. Mint fent írtam, mindenhol, ahol csak tudtam 5.1-re állítottam.

Hogy lehetne megszólaltatni a hátsó kettő hangszórót is? (A mélynyomó úgy-ahogy működik, gyengén, de jó)


Felcseréléseket is próbálgattam, ezek még az elején voltak mikor nem tudtam hogy játékokban működik, úgyhogy feltételezem nem a kábelnek, vagy egyéb hardverhiba lenne.


Köszönöm a segítségeteket!


2013. máj. 24. 00:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha a játékoknál működik akkor összekötési probléma nem lehet.A forrással lesz gond azaz a fílmekkel videokkal....

A DTS és a TRUE HD lejátszása analog kábelezésnél lehetetlen. Ha az erősítődnek van digit bemenete és van digit kimenetes hangkártyád akkor nyerő vagy.

Ha azt szeretnéd hogy mindig szóljon az 5+1 hangszóró akkor vegyél egy olyan hangfalszettet ami a sztereóból csinál virtual 5.1-et de ez nem lesz az igazi (guminő).

2013. máj. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!