Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSD-t miért nem szabad lemeztö...

SSD-t miért nem szabad lemeztöredezettség mentesíteni?

Figyelt kérdés
Hallottam hogy nem szabad , miért? Mit tenne vele?
2013. máj. 24. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem szabad? miért ne lenne szabad!? csak felesleges.

Nézz utána a HDD máködési elvének, a szektorok fogalmának és a mágneses lemezek felépítésének, valamint a flash alapú adattárolás elvének és gyártástechnológiájának, akkor megtudod a választ, elég precízen.

Amúgy a szektorok hiánya miatt felesleges.

2013. máj. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyébként ha töredezettség mentesíted a flash meghajtót, akkor fájlokat és azok részeit mozgatod a flash tárolóban ide-oda, mint a HDD-n is, csak ott ugye helyileg is elmegy az adat, flash-ben meg nem Így a flashnak csökken az élettartama is, mivel azírás/olvasás a korlátozója.
2013. máj. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Infókönyvemben volt , hogy a flash alapú tárolókat nem szabad , de hogy miért , arra nem találtam indokot .
2013. máj. 24. 20:56
 4/7 anonim ***** válasza:
jó de az infókönyveket olyanok írják, akik nem értenek az informatikához, ezért írják és nem csinálják...
2013. máj. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha azt vesszük, hogy a töredezettségmentesítés SSD-k esetében 0 gyorsulást eredményez, de legalább a bizonyos cellák élettartamát csökkenti, inkább károsnak mondható. Ezért nem szabad.

A fali konnektort is lehet nyalogatni, de mivel többet árt mint használ, azt mondjuk, hogy "nem szabad"

2013. máj. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a konyektort szabad nyalogatni, a fázist nem érdemes.. :D
2013. máj. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tóth Renátó ***** válasza:
Nem szabad.én megcsináltam és fél óra mulva dobhattam ki.pedig egy normális kingston ssd volt.
2015. szept. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!