Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudok két winchester-t...

Hogyan tudok két winchester-t egyszerre használni?

Figyelt kérdés

Adott két működő HDD, egy SATA és egy IDE csatlakozójú. A SATA az újabb, 1TB-os Western Digital, jelenleg ezt használom, de felmerült bennem az, hogy mi lenne, ha kettő lenne benne. Ma beszereltem a régit, összedugtam mindent, de csak a SATA-t látta, akárhogy is próbáltam. Viszont ha nincs bent a SATA, akkor az IDE gond nélkül megy.

Kérdésem tehát ez lenne, hogy hogyan tudnám a kettőt működésbe hozni egyidejűleg? Alaplapom egy ASUS P5G41T-M LX, a tápegység pedig egy 400 wattos Codegen táp.

Előre is köszönöm.



2013. máj. 25. 12:57
 1/8 Komplikato ***** válasza:
Nem hiszem, hogy "nem látja", ha a Biosban a Boot priority-nél látja akkor az OS-el lehet gond. Ha a SATA-n vana rendszer, akkor esetleg abban adni kell betűjelet az IDE meghajtónak is, mert addig ugye nem fogja látni. Ha csak nem XP vagy régebbi ...
2013. máj. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Éppen ez a gond, hogy még a BIOS-ban sem találom a bootsorrend állításánál sem.
2013. máj. 25. 13:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor lehet, hogy a jumpert kéne átállítani...


[link]

2013. máj. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezekhez a jumperekhez nem igazán értek, van egy a DVD írón (ami szintén IDE csatlakozós), és van egy a régi vinyón, az új SATA-shoz viszont nem kaptam jumpert, el tudnátok magyarázni a használatát?
2013. máj. 25. 13:58
 5/8 anonim ***** válasza:

SATA-hoz nincs jumper. Ez a vinyó csatlakozója mellett van és valószínűleg azért nem látja a géped, mert a régiben két IDE cucc volt és ahhoz volt jumperelve - ott SLAVE - volt, itt pedig MASTER-nek kéne jumperelni...

A mikéntje pedig ott van a vinyón kis ábra formájában, innen nehéz segíteni...

2013. máj. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akárhogyan is teszem a jumpert, SLAVE-re, vagy MASTER-re, egyikkel se látja sem a BIOS, sem a Win7.....
2013. máj. 25. 14:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Most erre mit mondjak??? Ha a régi gépeden ment, itt is kéne. Max rosszul rakod a jumpert...
2013. máj. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na, IDE kábelt cseréltem, mert arra is panszkodott, meg nem kötöttem vissza a DVD írót, és így már felismerte, jelezte az összes meghajtót.. Viszont az író megoldása még rejtély egyelőre...
2013. máj. 25. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!