Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CHKDSK hiba után ujratelepítet...

CHKDSK hiba után ujratelepített WinXP-n 1nap után PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA kékhalálal behal a képernyő. (Ventillátor zúg, semmi képernyő, monitor jó más géppel) Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

1.Az egész úgy kezdődött(Előzmény) ,hogy egyszer anya készenléten hagyta a gépet és mire visszatért a bejelentkező oldal várta.Belépett ment a gép még,de a következő elindulásnál már késleltetett írási hibákat jelzett("Nem sikerült a késleltett írás" vagy ilyesmi; asszem a #Mdf volt az egyik),befagyott folyton.(Valszeg a chkdsk eltörölt valami rendszerfilet ,amit aztán nem tudott visszaírni.)(Ez kb úgy,hogy előtte 1hétig volt jó a gép minden hiba nélkül,bár szerintem ennek sok köze nincs hozzá. :D)


2.Ezt követően: 1 napja(kb délbe) telepítettem a gépre WinXP-t (ujra...), majd az Asrockos telepítőlemez drivereit,raktam rá vírusirtót(Nod32), kikapcsoltam az automatikus újraindulást és bekapcsoltam a meghajtón a biztonsági mentést.Működött is ,újraindítás után is jó volt.AZTÁN egyszer csak kék halál: Page_FAULT_IN_NONPAGED_AREA STOP 0x00000050

És ujraindításkor semmi kép a monitoron.(Se biosz se semmi)



2013. máj. 28. 10:53
 1/5 levis56 ***** válasza:
2013. máj. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen google-t néztem elsőnek,csakhogy ott virus, memtest, mindenfélét írtak.(Csakhogy mivel nekem a kép nem jó ,biosz se jön be, stb. ezért virusírtás , memtest kizárva , asszem.CMON reset érdekesnek tűnt de szakértői válaszra várok.)
2013. máj. 28. 12:47
 3/5 A kérdező kommentje:

Valahogy részben megoldódott.Kikapcsolt szétszerelt állapotban kiszedtem majd visszaraktam a memóriakártyát, újra csatlakoztattam, volt kép, de F1-et kellett nyomni(Load Default bios settings).Aztán új probléma:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__4..

2013. máj. 29. 06:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Memória hiba. Cseréld ki a RAM-ot.
2013. máj. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én valami BIOS beállításról meg csatlakozóvonal megnézése(nincs e mással egybekötve) olvastam valahol.De azért megpróbálom.
2013. máj. 29. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!