Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 3 giga memória probléma?

3 giga memória probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A probléma adott: 2 giga RAM van a gépemben, és én erre vettem jó olcsón még egy ugyan olyan Kingmax 1 giga DDR2 Ramot.

Na de amikor berakom a 3 giga memóriát a gépbe, akkor nem indul el, csak fekete a képernyő, a venti pörög de semmi.

Olvastam, hogy csak párban lehet őket betenni? Akkor örülök mert vehetek még 1 gigát ...

Valami Dual-Channel módot ír az alaplap kézikönyve, ráadásul a 4 memória foglalat 2-2 színűre van festve. Mégpedig: zöld sárga zöld sárga

Úgy érzem ezt jól elszúrtam.

Az alaplapom MSI K9N Neo V2/V3



2013. máj. 28. 12:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Több variációban is próbáltad már a modulokat betenni?
2013. máj. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Sokkal valószínűbb, hogy a jó olcsó memória hibás.

Ilyen helyzetben annyinak kellene történnie, hogy nem működik a dual chanel.


Próbáld ki, hogy csak az 1GB-os van a gépedben. Ha úgy sem megy, szart vettél.

2013. máj. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen. Először így volt benne: (x az üres, 1-2 régi 3 új)

x 1 x 2


Beleraktam úgy, hogy 3 1 x 2

utána kipróbáltam, hogy x 1 3 2 de nem volt jó

most az új memória van benne ( szóval az működik ) így:

x 3 x 2

2013. máj. 28. 13:01
 4/11 anonim ***** válasza:

Az alaplapon foglalatok meg vannak jelölve: DIMM1-4.

Az első ram modult mindig a dimm1be kell rakni (talán a 2GBos eddig is ott vt), ami a dimm2vel van dual channelben (mivel különböznek a modulok, így ez nem fog működni), ezért sztem a dimm3ban kellene megpróbálni az 1GBosat.

Ha így nem megy, akkor azért külön-külön is kipróbálhatnád őket a dimm1ben, de ha úgy mindkettő jó, akkor is lehet, hogy csak együtt nem tudnak működni.

2013. máj. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, lehet félreérthetően írtam a kérdésben de úgy értem, hogy 2x1 giga van a gépben. Szóval 2 slot mindenképpen foglalt, és itt a 3. Kingmax 1Gb Ram ami 800MHz, detto ugyan olyan mint a benne lévő 2x1Gb RAM.
2013. máj. 28. 13:07
 6/11 anonim ***** válasza:

Ja, akkor az lesz a gond!

Vszeg a három dimm foglalás lehet a problémája, ha amúgy önállóan mindegyik modul működik.

Esetleg a biosban nincs a dual channel-ra vonatkozó rész, hogy letiltsd azt az üzemmódot?

2013. máj. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Próbáltam keresni rá valamit a BIOSban, de sajnos nem nagyon találtam :(

Csak valami Memory Voltage, ott meg gondolom messze nem azt kell átállítani, hanem valami feszültségét.

2013. máj. 28. 13:25
 8/11 anonim ***** válasza:
És az Advance DRAM Configuration részbe enterrel belépve sincs semmi?
2013. máj. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Előző stornó, mert már látom, hogy ott sincs...


Akkor marad a plusz 1gigás modul vásárlása, hátha azzal megoldódik.

2013. máj. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

utolsó pillanatban sikerült megtalálnom az Advance DRAM Configurationt és 2 menü van benne: MCT Timing Mode, illetve 1T/2T Memory Timing


Utóbbinál 1 és 2 T közül lehet választani, az 2T-re van állítva, még az MCT TIming Modenál Auto-n van és van még a Manual


Azért köszönöm a segítséget

2013. máj. 28. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!