Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a jobb alaplap ASROCK...

Melyik a jobb alaplap ASROCK vagy GIGABYTE . és miért?

Figyelt kérdés
....
2013. máj. 28. 17:56
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
78%
Melyik 2 alaplap közül?
2013. máj. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Márka szerint. melyik a jobb...
2013. máj. 28. 17:59
 3/41 Osynho ***** válasza:
88%
Ez két gyártó. Hogy gondolod, hogy erre így lehet értelmes választ adni? :D
2013. máj. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
88%
Két gyártót nem lehet összehasonlítani, csak két modellt.
2013. máj. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

Márka=gyártó ugyanaz..kedves barátom,nem kell már kimutatnod az értelmiségi szintedet mert már tudom hogy milyen... nem érted??

Melyik a jobb alaplap ASROCK vagy GIGABYTE . és miért?

2 gyártó igen és? de mind kettő csinál alaplapot...

és melyik a jobb gyártó,drágalátos barátom...?-.-' csak neked így kérdezem mert más az biztos hogy tudja miről van szó...vagy ha nem tudod lépj le. csácsáá

2013. máj. 28. 18:04
 6/41 anonim ***** válasza:
8%

100%, hogy a GIGABYTE! Nekem volt mindkettő.

Az AsRock egy kalap kaki. Még a csatlakozói is (Például P-ATA) úgy vannak kialakítva (az enyémen konkrétan, mert csak saját tapasztalatból beszélek), hogy ferde a tok, nehezen megy bele a 20 éve szabványos ATA-133 -as csatlakozó!


Az alaplaphoz kaptam 2db SATA adatkábelt, amik pedig nem biztosítottak (bármikor kihúzódhat a meghajtóból, nincs rajtuk az a ki laprugó, ami a GIGA-ához kapott kábeleken rajta van)


Ezen kívül: A GIGABYTE már régóta használja a Cool & Quiet technikát. Ez a szutyok AsRock meg nem képes automatikusan szabályozni a CPU venti fordulatát. De még csak az órajelet is kizárólag akkor csökkenti lejebb, ha túlmelegedésbe kezd a CPU.


A GIGABYTE-eken REALTEK hangkártya van, 99%-ban HD hangkártya! (Mértem is oszcilloszkóppal, és 80kHz-es szinuszjelek is kijönnek. Nagyon fejlett a hangvezérlő panelje) Támogatja a MULTI-STREAM felvételt, sőt digitálisan irányérzékennyé lehet tenni a mikrofon rendszert (2db mikrofon szükséges hozzá, de 2500Ft-ból megvan a kettő!) Az AsRockban pedig AC97 , vagy valami ilyesmi szutyok pihen. Éppen hogy equalizer van a gyári programjai között, de mai napig nem tudtam átállítani a hangkártya mintavételezését az állítólagos HD minőségre...

Viszont SPDIF van rajta (de ez manapság mindegyiken van)


Úgyhogy a GIGABYTE-ről csak jókat tudok mondani. Sajnos most befürödtem az olcsó szar AsRockkal. Remélem elég meggyőző voltam!

2013. máj. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
nem kértem wikipédiát de azért kösz
2013. máj. 28. 18:07
 8/41 anonim ***** válasza:
"Márka=gyártó"- Már ne haragudj, de egyáltalán nem flegmán szóltam hozzá.Egyszerűen megszoktam a gyártó szó használatát és kész.Mellesleg előttem is említetek, hogy ez lehetetlen.Várhatsz napokat, addig se fogsz választ kapni, max egy Asrock/Gigabyte fan-tól azt, hogy az jobb.
2013. máj. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 Osynho ***** válasza:
74%
Háháhá, nem igaz, hogy nem érted meg. Más chipsettel, más árkategóriákban hol az egyik, hol a másik jobb. Ezért (is) értelmetlen a kérdésed!
2013. máj. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
haver figyu! akkor inkább várok napokig,vagy megkérdezek egy ASROCK vagy GIGABYTE fant. ennyi
2013. máj. 28. 18:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!