Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért melegszik ennyire a...

Miért melegszik ennyire a processzor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemrég pasztáztam újra a procit, és a proci alá(mikor vettem ki) ment egy csepp hűtőpaszta, és zárja jobb oldalt alul a lábakat, amennyire tudtam kipucoltam. Desztilláltvízzel és tiszta alkohollal. De még mindig van rajta, nyomni nem merem, félek elferdül a láb.


Tehát a gond az, hogy a gép bekapcsol,de a kis akcióm óta, 61, alapjáraton játéknál 70-75.


Ez miért van?


Proci: Pentium D 805


Elvileg a max hőfoka ennek 61 fok. Ettől elromolhat a proci?


A Hűtő rendesen rajta van, és a hűtőn is érezni, hogy nagyon forró, pedig a venti maxon pörög. Ez már a 2. hűtő rajta, 5k ért vettem. Ez egy Core2 Quad Q6600 hűtője ami rajta van. Mi lehet?



2013. máj. 28. 21:54
 1/7 A kérdező kommentje:
Paszta van rajta. Nem is kevés. Direkt többet tettem rá kicsit, és jól szétkentem rajta. (Bankkártyával)
2013. máj. 28. 21:55
 2/7 anonim ***** válasza:
A túl sok paszta is baj lehet.
2013. máj. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
5 ezret adtál egy C2Q hűtőért?
2013. máj. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 P.O.C. ***** válasza:
A Pentium D amúgy a legjobban melegedő sorozat LGA775 -re, még talán a felső kategóriás Core 2 Extreme -ek se melegednek ennyire. Abszolút tévhit, hogy minél több paszta van rajta annál jobban hűt. Ez baromság! A paszta egyetlen célja, hogy a hűtő felület és hűtendő felület közti szabad szemmel nem látható egyenlőtlenségeket kitöltse. Ép csak egy nagy vékony réteget kell felvinni az előzetesen alaposan zsírmentesre tisztított procira. A hűtőre nem kell, de azt is meg kell takarítani. Tehát nem kell telenyomni vele az egész házat, hogy minden ragadjon tőle. Ha a patentokat mindenképp a helyére kell pattintani, mindíg átlós sorrendbe. Ha nincsenek a helyén nem fekszik fel normálisan a hűtő és sz*rt sem ér az egész.
2013. máj. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Túl sok paszta nincs rajta. Gombóc a közepére és szétkentem bankkártyával
2013. máj. 28. 23:06
 6/7 A kérdező kommentje:
De a hűtő nagyon meleg tehát átadja a hőt a processzor a ventillator 1000 el forog. De a hűtő tűz forró tojást lehetne rajta sütni...
2013. máj. 28. 23:19
 7/7 P.O.C. ***** válasza:

"Ez már a 2. hűtő rajta, 5k ért vettem. Ez egy Core2 Quad Q6600 hűtője ami rajta van."


AgentK jól mondja amúgy, a gyári Intel hűtők 1000 Ft -nál többet nem érnek, akármiről is szerelték le őket.

Tehát ezzel az 5 ezer forintos várárlással jelentkezhetnél a kész átverés show -ba is.

Ennyiért már bivaly hűtőteljesítményt vehetsz LGA775 -re, amik mögött a gyáriak elbújhatnak a fenébe, mert garantáltan 50 fok alatt tartják ezt a procit:

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. máj. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!