Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem értem. Mi e különbség a...

Nem értem. Mi e különbség a 775-ös procik között?

Figyelt kérdés

Na sziasztok!


Van egy Gigabyte GA-8I945P-G alaplapom.

Benne egy Pentium D 805 őslelet proci.

Van egy Core2Duo-m. Amit ugye nem támogat. De miért? Ugyan olyan, mint a Pentium D...


De mi az hogy nem támogat? Mi a különbség mondjuk egy G41 és egy 945P-chipset között? Miért nem támogatja?


Ugyanannyi lába van, ugyan ott vannak a lábak. Nem értem.



2013. máj. 29. 22:50
1 2 3
 1/22 P.O.C. ***** válasza:

Fizikailag lehet valami ugyan az, ha nem ugyan az a technológia. A Pentium D még a Pentium 4 korszakáról ismert NetBurst mikroarchitektúrára épül, viszont a C2D már a Core mikroarchitektúrára. Erre sok régebbi chipset egyszerűen elektronikailag nincs felkészítve.


Egy BMW -től sem várhatod el, hogy kompatibilis legyen a Trabant alkatrészekkel, hol ott mind a kettő ugyan az: vagyis autó.


Amúgy a i945P kompatibilis a Core 2 -esekkel, de csak a régebbi 65 nm -egy gyártástechnológiával gyártottakkal, így csak a 45 nm -esk nem játszatnak:

[link]


Egyszóval lehet hogy csak egy BIOS frissítés választ el téged a boldogságtól.

2013. máj. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%

Ez olyan mintha azt kérdeznéd, hogy mondjuk mi a különbség egy bicikli és egy elefánt között?


Miért lenne öslelet egy Pentium D 805?

2013. máj. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
77%
Azért mert egy 8 éves processzor.
2013. máj. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
24%

Második vagyok. Nem értem mi őslelet neked egy Pentium D 805-ön. Bakker én örülnék, ha olyan lenne az asztali gépemben... Habár nem mindenkinek tellik jobb asztali gépre... Nekem mondjuk még mindig a 7-8 éves Athlon 64 3500+ om van... Na akkor ez milyen őslelet, hm?

És lám sokkal gyorsabb mint egy koszos Pentium 4 3GHz.

2013. máj. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
8 éves, nem 8 éves... Ilyen alapon, ami már 1 hónapos, az már régi... kell venni újabbat, ezáltal havonta cserélhetnéd a gépedet/benne az alkatrészeket. Amúgyis én inkább AMD párti vagyok... Olcsóbb, gyorsabb... Az alaplapok, amikbe AMD-k mennek is sokkal olcsóbbak mint egy nyamvadt Intel-es alaplap...
2013. máj. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
55%
Mert te leragadtál az öszödi beszédkor is középkategóriának számító prociknál,attól még az őslelet.
2013. máj. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
70%

Miért lenne olcsóbb egy AMD alaplap?


Míg egy Ivy i5-t nyugodtan beletehetsz egy 15 ezres B75-s lapba,addig a vele NAGYJÁBÓL egy szinten lévő FX8xxx-hez már dukál egy 20 ezres lap.

2013. máj. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%

Ó tényleg? Bocs, hogy nincs pénzem újabb gépre :) Dejó...

Nincs akkora kereset, hogy megengedhetnénk magunknak... Ez van, ezt kell megszokni... Amúgyis egy 2 magos proci az már mégiscsak valami... Akkor mondd, hogy őslelet, amikor egy 1.1GHz-es 1 magos Celeronnal dolgozol!

Tudd meg milyen egy igazán lassú gép... Core 2, Pentium D 2 magos... Ezek végképp nem lassúak... Ha már 2 mag... Nekem eddig 2 magos procival nem volt dolgom... De ősleletekkel igen (Celeron 600MHz - 1.3GHz)

2013. máj. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%
Hát én Szlovákiában élek és egy mai AMD alaplap 100-200€-ba kijön, de ha egy Intel-es alaplapot nézek simán megvan 200€ felett is és nem is olyan nagy extrákkal. Most azért jobb az Intel, mert majdnem minden procijában van egy beépített szarra se jó grafika? Nemár... Hisz az összes informatikus tudhatná, hogy akármilyen beépített grafika szar...
2013. máj. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
82%

#8:

Te miért beszélsz arról amiről fogalmad sincs?

A pentium d nagyon lassú. Egy core2 hozzá képest űrhajó.

Mit hozol fel celeronokat, nem ez volt a kérdés.

Pláne nem az, hogy neked mi számít lassúnak.

2013. máj. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!