Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan fejlesszem a gépem?

Hogyan fejlesszem a gépem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Több dologra használom a gépemet, értem ezt játszásra is és zenélésére is. Fejleszteni a szeretném a gépet, mert a modernebb játékok már nem, vagy csak elég nyögvenyelősen futnak el - ahhoz képest, hogy pár éve még örültem, mint majom a farkának, hogy ilyen gépem van. Továbbá játékon kívül használom még felvételek készítésére. (Gitározom és modellező programokat használok hozzá.)


Amit szerintem fejleszteni kéne az - a játékok miatt főleg - a videókártya és ram (ebből következik, hogy az alaplap is, abból meg gondolom a proci), illetve - a zenélés és bizony-bizony egyes játékok miatt is - a hangkártya.


A jelenlegi konfig:


CPU: HL-DT-ST DVDRAM GH22NS40

Videókártya: nVidia GeForce GT9800 (Gigabyte)

Alaplap: Asus P5QL Pro

Táp: Codegen 450w

HDD: Samsung HD103SJ 1000GB 7200rpm 32MB

Memória: 2x Kingmax DDR2 800MHz/2048GB SDRAM


----------------------

Erre a videókártyára gondoltam, hogy megvenném majd talán, ha lesz rá cash:

nVidia GeForce GTX660

Úgy néztem, hogy 30 körül van. Ennél többet semmiképpen nem áll módomban kiadni érte.

----------------------


Várom a javaslatokat, ötleteket! :)

Előre is köszönöm!



2013. máj. 30. 21:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"CPU: HL-DT-ST DVDRAM GH22NS40"


Lehet, hogy azért lassú, mert a DVD írót kötötted be proci helyett...

2013. máj. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Elírtam, sorry: Intel Core 2 Duo E8600 CPU
2013. máj. 30. 22:04
 3/12 lindmayer ***** válasza:
egy tápcserével kéne kezdeni
2013. máj. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Tápcsere.


Utána húzd a procit.


Aztán GTX660 vagy HD7850

2013. máj. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi gyors válaszokat!


Milyen tápot, procit javasoltok?


Videókártya téren nVidia párti vagyok, de meghallhatom az ellenérveket is (ha vannak).


Továbbá jelenleg 2x2GB DDR2-es ramom van, ezt gondolom azért érdemesebb lenne lecserélni DDR3-asra, és mondjuk 2x4-re. Viszont azt meg az alaplapom nem tudja kezelni. Nem olyan lényeges ez a csere? Vagy ha igen, akkor alaplapra ötlet?

2013. máj. 30. 22:50
 6/12 anonim ***** válasza:

Tápra mennyid lenne?


Én már procit nem cserélnék ebbe a foglalatba.


Majd alaplapostul,ramostul,procistul cserélném,ha nem elég a VGA-hoz a proci.

De ezeket jól lehet húzni.

2013. máj. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Jelenleg semennyim, de eladok pár cuccot, meg nyáron lesz munkám (ez biztos) és ezért akarom előre begyűjteni az infókat, hogy még is hogyan gazdálkodjak.

Tápra amúgy max. 10-et szánnék.

Ha minden (nagyon) jól megy, akkor összességében 100-at összetudok majd kaparni innen-onnan apránként. Abból már azért lehet majd gazdálkodni gép-ügyileg. :)

2013. máj. 30. 23:03
 8/12 anonim ***** válasza:

Tápnak akkor FSP Hexa 400W,Corsair CX430W,Chieftec CTG 500W.


Aztán veszel egy HD7850 2GB-t,ez 46 ezer.

Így majd kb marad 46 ezred,amiből vehetsz új lapot,arra való procit,valamint DDR3 RAM-ot.


Ebből a konfigból meg az alaplap,cpu,RAM,VGA eladható 30-35-40 ezerért is.

2013. máj. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az első táp a legszimpibb, mind árban, mind tulajdonságokban.


GPU téren egy kicsit ódzkodom a Radeon-októl, szerintem játékra inkább nVidia passzol (nem véletlen, hogy majdnem mindnek az elején az ő logójuk jön be :) ), de összehasonlítottam az általad említettel és tényleg jobb, bár nem mindenben, de ár/érték arányban valóban kedvezőbb. Meg is néztem gyorsan ez után a 7870-eset.. :D de az nagyon nem pénztárca barát, azt hiszem "beérem" majd ezzel is.. csak tartsak már ott.

Ezzel tartanék 47 000 Ft-nál.

Azt hiszem ez így már jelentősen megdobná a teljesítményt.

De ha a későbbiekben még is cserélnem kéne, akkor alaplap, proci, ram javaslatok?

Alapnapnak gondoltam egy ilyet: ASRock Z77 Extreme4

Ebből fakadóan DDR3-as ram is természetesen, gondolom nagyjából mindegy a márka annál, Kingstone-ék barátságosak az árak terén.

Viszont CPU-t még nem tudok. Ez az, ami gondolom még húzósabb lesz. Valamilyen Intel-t szeretnék majd.

2013. máj. 30. 23:54
 10/12 A kérdező kommentje:
*mármint 57-nél tartanék a táppal, gpu-val.
2013. máj. 30. 23:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!