Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Merevlemez csere esetén...

Merevlemez csere esetén milyen lépései vannak a számítógép újraélesztésének?

Figyelt kérdés

Egy régi asztali gépben megadta magát a benne lévő IDE-s wincshester. Vettem bele egy másik használt winchestert, használtat, kereskedésből, garanciával.

Betettem a másik helyére, majd bekapcsoltam a gépet.

Jelenleg ezt látom a képernyőn:


"Searching for Boot Record from Flopy... Not Found.

Searching for Boot Record for IDE-0...OK


Microsoft(R) Windows 98

(C)Copyright Microsoft Corp 1981-199


C:\>"


Mit kell most tennem?


Gondolom a most wett winchesteren rajta maradt valamilyen Windows 98. Ezért dobta ki a gép.

De nekem nincs ilyen op.rendszer lemezem.


Ami van, az egy jogtiszta "Windows Vista ..." CD, ami egy OEM szoftver, amit azzal a másik számítógéppel együtt (és arra telepítve) kaptam, amit jelenleg is használok.


Mit tehetek, kell tennem most, és hogyan, hogy újra életet leheljek a régi asztali gépbe?

Leírná valaki lépésről, lépésre?

Köszönöm, ha tudtok segíteni!!!



#csere #winchester #számítógép újra indítása #IDE-s merevlemez
2013. máj. 31. 09:22
 1/6 anonim ***** válasza:

1. lépés: a Vistát felejtsd el. Azt csak azon a gépen (alaplapon) használhatod jogtisztán. Másik gépre telepítve, elveszíti ezen tulajdonságát.

2. lépés: keríts egy telepítőlemezt és telepítsd fel a gépet.

3. lépés: ha a második lépés problémás, akkor hívj egy szakit!

2013. máj. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ha a működő gépről levenném/törölném, akkor telepíthetném a merevlemezcserés gépre is?

Vagy a telepítő lemez valahogy azonosítja a gépeket, alaplapokat, és hiába próbálnám rátenni erre a gépre?

Nem engedné?

2013. máj. 31. 09:45
 3/6 A kérdező kommentje:

Előbb lemaradt.

Mi történne, ha a másik géphez kapott rendszer lemezről próbálnám meg feltelepíteni ide is az op.rendszert?

Kárt tennék a számítógépben, tönkre menne a merevlemez?

Nem értek hozzá, és nem igazán szeretnék annyi pénz kiadni egy szakinak amennyit maga a régi gépem sem ér.

2013. máj. 31. 10:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Leszedni nem tudod a másik gépről. Telepíteni megpróbálhatod a lemezével, kárt nem fog okozni, de nem lesz jogtiszta.
2013. máj. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tudatlan2012 válasza:
Ezt komolyan kérded, hogy kárt tesz-e benne? :) Jujj... A Vista lemezt tedd be a meghajtóba, telepítésnél meg formázd le a merevlemezt. Ha szerencséd van felmegy azzal a serial számmal is ami a másik géphez van. Ha meg nem tölts le egy crakcket. Bár én ne ajánlom a Vistát, mert pocsék egy rendszer. A piratebayről tölts le egy win7-et, aztán annyi. A vistánál sokkal jobb.
2013. máj. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A gép már öregecske, megvan lassan 10 éves is.

A Vistát tettem fel rá, serial nélkül is elketyeg vele 30 napi, aztán majd meglátom.

Még sose csináltam ilyet,nem sok lövésem van ezekhez a dolgokhoz, no meg csak magyarul vagyok kommunikációképes. :)) Szóval ha a kíváncsiság el is vinne arra az oldalra, amit mondtál... hamar elvéreznék a sekélyes angol tudásommal.

Amúgy meg igazából XP-t szerettem volna rá tenni, bár eredetileg amikor újként vettem, talán még a jó öreg '98-as volt rajta.

Mielőtt meghalt a vinyó, az XP-vel döcögött... és elfogadható volt.

Már most a Vistától is be van lassulva, szóval a Win7 gondolom még jobban megfektetné.

Köszönöm a javaslatot, és az eddigi segítséget is mindenkinek!!!

2013. máj. 31. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!