Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Meddig húzhatom ennek a VGA...

Meddig húzhatom ennek a VGA nak a memó freq ját?

Figyelt kérdés
Szóval van egy GT440 es VGA m, ennek 500 MHz t ír memória frekvenciának, de asszem 1000 es, mert hogy maga az nV CPL az 1000 et ír. EVGA PrecisionX el húzom a memória frekvenciát illetve mag és processzor órajelet. Az érdekelne, meddig húzhatom, illetve mi az ami károsít egy hardwert, a magas hőmérséklet? vagy eleve az hogy magas órajelen fut, és az elgyengíti? Konkrétan meddig lehet nagyjából húzni egy VGA memória frekvenciáját? Lehetséges hogy az adott része a VGA nak túlmelegszik, de ott nincs hőérzékelő?
2013. máj. 31. 10:06
 1/6 A kérdező kommentje:
Itt egy kép, nem tudom melyik írja helyesen, sőt lehet mindkettő, és ugy van mint a RAM oknál, hogy dupla sávban fut. Szóval ez: [link]
2013. máj. 31. 10:06
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű. Amennyit bír, és amennyinél még nem megy kb 60-70Cfok fölé. Ez lehet 10mhz de akár 100-150mhz is.
2013. máj. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
VRAM-nál nagyon nehéz megállapítani mivel általában ehhez nem tartozik hőszenzor így talán ezt a legkönnyebb megsütni ráadásul alapból is elég forró szokott lenni. én nem ajánlanám a VRAM órajelének emelését ha csak nincs külön kialakítva hozzá hűtés vagy olyan GPU hűtő ami illeszkedik a VRAM-ra is
2013. máj. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Elsőnek: jelenleg 500 ról 600 ra vihetem max, és asszem stabil is, mert grafika hiba vagy bármilyen különösebb hőemelkedést nem vettem észre, másrészt meg azért kérdeztem mert talán 600 on még stabil lenne, de még a 600 at is lehet tovább tolni picit, mert ott van az órajel kézi számbeállítása. Második: igazad van és pont ettől félek... mivel le van szedve az oldala ( rossz hűtések, inkább a szellőzős gépházra bízom :) ), szóval az oldala lekapva, így ha tudnám hol is van ez az interfész, akkor szerintem kézzel megnézhetném mennyire meleg, és így tudnám mi a helyzet. Ahogy észrevettem, a Shader & Core Clock mikor 810-1620 ról 890-1780 ra lépett, max 3-4 fps t kaptam csak, de ezen érték felett szóval kb 900-1800 nál már grafika hibát találtam. Az a helyzet ahogy észrevettem a mem clock emelése az ami igazán teljesítményt ad, így gondoltam leginkább azzal foglalkozok, csak gondolom az az egyetlen hőszenzor ami üzemel, a VGA magját érinti csak, a többi hardwert nem érzékeli :S megsütni nem akarom, pont ezért tettem fel a kérdést, de ha fenn áll a veszélye, hogy leég az egész, akkor nem éri meg a teljesítmény :/
2013. máj. 31. 14:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen. a hőmérsékletadatok csak a GPU-ra vonatkoznak nagyon kevés az olyan kártya ami a VRAM hőmérséletét is képes mérni. amúgy nem nehéz a VRAM-okat megtalálni mivel ezek általában (újabb kártyáknál) a GPU körül helyezkednek el a kártya tetején illetve hűtéstől és kialakítástol függően a kártya elején vagy hátulján egymástól megegyező távolságra [link] amint a képen látható az a 4 fekete chip a VRAM. középen a GPU. néhány kártyánál (főleg referenciahűtősnél) ez kap egy egybefüggő aluminium keretet ami gondoskodik a hőelosztásról és több kevesebb sikerrel ezek hűtéséről.
2013. máj. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hmm, meg is vannak, és hát van belőlük egy kevés :/ sajna mindkét oldalon... Persze gondolom azért egyforma hőmérsékleten mennek, nemde? Amugy lehet hogy hagyom ahogy van, nem teszem tönkre, most nincs pénz másikra, és ha már vennem kell egy újat akkor minimum egy gtx 550ti :S .
2013. máj. 31. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!