Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék számítógépet,...

ConiglioPiatto kérdése:

Szeretnék számítógépet, amolyan médiacenterként használni, segtenétek?

Figyelt kérdés

A digitális átállás lévén, szeretnék egy régebbi gépet majd médiacenterként használni, TV-t nézni rajta. Linuxban gondolkozom, több kérdésem is van.

1)milyen distro lenne jó

2)milyen program kellene, hozzá

3)milyen hardver a minimális ami kell (P4es gép van itthon használaton kívüli


nem lenne rossz ha tudnám az androidos telefonom távirányítónak használni, illetve nem árt tudni rólam, hogy szinte egyáltalán nem értek a linuxhoz, de abban biztos vagyok h a windwos ilyesmire alkalmatlan :)


2013. jún. 2. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Az XBMC a legjobb program erre!

2013. jún. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 lindmayer ***** válasza:

p4-en igencsak akadoznak a filmek lejátszás közben, ennél újabb kell

a windows tényleg nem jó erre

2013. jún. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

lindmayer: Mire nem jó egy P4(akár s478) CPU?

Ha nem kell neki HD tartalmakkal megbirkózni akkor tökéletesen megfelel erre a célra! (hd tartalomhoz egy erősebb vga kellene, pl p4 mellé geforce 6200 megteszi 720p-t simán lehet nézni egy 2,8ghz-es northwood magos procival !


Annó nekem 2ghz-es procim volt egy gef 3 vga-val tv tunerrel rákötve tévére és windows XP alatt, time shifting, felvétel, visszajátszás tökéletesen mentek, én csak divx-et és dvd filmeket néztem vele, és játszottam(akkor bőven jó gépnek számított )


Ilyen badarságokat, hogy a cpu kevés lenne! Meg ez a p4-ezés is igen szúrja a szemem(intel reklám szemét elnevezés és megahertz hajkurászás 2002-2003 körül), annó a 900mhz-es duron-okat is sokan p4-nek hívták!

2013. jún. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!