Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 32 bites rendszer felismeri-e...

32 bites rendszer felismeri-e a . Procit?

Figyelt kérdés

Most lehet hogy nagy butaságot kérdezek, de ...


A helyzet:

P4-es gép, gyengécske (1,80 GH, 1 GB RAM), a win 1 magos procit ír ki, viszont a gép telepítő lemezén 2 magos telepítése van (gyári telepítő). 32 bites XP van rajta.

Persze sokszor újraraktam már a rendszert, fut is.


A kérdésem ez: előfordulhat-e az hogy 2 magos a proci tényleg, de mivel én 100 éves 32-es XP-t telepítek rá, az csak 1 magosnak ismeri fel?


Bocs ha nagy ostobaságot kérdeztem.



2013. jún. 3. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem túl valószínű. 4 magos procival használok melóhelyen XP-t.

Valszínűbb, hogy a telepítőlemez az alaplaphoz készült (CPU-hoz nem adnak telepítőlemezt), ami (vagy aminek egy verziója) képes kétmagos CPU-kat is kezelni.

Ha pontosan megnézed a CPU típusát, akkor azon kívül h hány magos, egy halom számadatot is megtudhatsz róla.

2013. jún. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az hogy "felismeri-e" a 2 magot az nem függ attól, hogy hány bites oprendszert használsz. Ne az XP-ben nézd meg, hanem a BIOS-ban, hogy mit ír a processzorra. Ott szerintem kiírja a pontos típusát, esetleg még azt is, hogy hány magos. De ha azt nem is, a típusa alapján akkor is ki tudod deríteni, hogy az valójában hány magos. Szerintem ha 2 magos lenne, akkor az XP felismerné.
2013. jún. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 P.O.C. ***** válasza:

Pentium 4 -be nem volt még dupla magos Proci, csak HyperTrading -es (vagyis egy mag képes volt futtatni két szálat). Az első Dupla magos processzora az Intelnek LGA775-ös foglalatra jelent meg Pentium D márkanévvel.


Amúgy HyperTrading -es P4 -et se igen gyártottak ilyen alacsony órajellel, mint a tiéd. Valószínű neked valami régebbi s478 -as foglalatú Willamette vagy Northwood magos procid van.

2013. jún. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is p4-es procim van 3.08ghz, 1 magos, de képes 2 szálat futtatni.
2013. jún. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!


Intel(R) Celeron(R) 430 - ilyen a proci.


És az mit jelent hogy 2 szálon futtat?


Korábban olvastam itt az oldalon, hogy ekkora gépnél nem érdemes 64-es rendszert feltenni, legalábbis nincs sok értelme, így ezért ütött szöget a fejemben hogy utána érdeklődjek ennek a procis dolognak.

Egyébként a gépet egyben vettem, tescos gép. Szóval alapból ez a proci meg telepítő volt benne.


Ezek szerint ki lehetne cserélni a procit szerintetek?

Azt persze tudom hogy a memóriát sem lenne egy hátrány, de nem játszok a gépen .... viszont videót szerkesztgetek, szóval mégsem ártana :D

2013. jún. 3. 12:58
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]

1 magos, 1 szálas proci

Így látatlanba tudván h teszkós gép azt mondom, hogy nem érdemes pénzt beleölni, hanem egy tisztességesre kellene gyűjteni. Amit úgy rakatsz össze, hogy az videóvágásra a legalkalmasabb legyen.

2013. jún. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hűha!


"videóvágásra a legalkalmasabb legyen" akkor még ehhez is kellene valami plusz ezek szerint?

Fogalmam nincs mi a legjobb a videóvágáshoz, de akkor majd utánakeresgélek ennek is.

Igazából a program nem is képes akadozás nélkül lejátszani, mindig mentenem kell az elkészült részeket hogy lássam mit csináltam addig ... és még így is marad benne jópár hiba.


Köszönöm a válaszod.

2013. jún. 3. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!