Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most akarok venni egy laptopot...

Amarena kérdése:

Most akarok venni egy laptopot. Kettő között kellene döntenem, de nem tudom melyik lenne jobb?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Ez lenne a két gép.

Én csak netezésre, MS office programokra és néha egy kis honfoglalózáshoz használnám.

Elvinni itthon nem fogom, játszani SOHA nem fogok rajta.


Szerintetek melyik a jobb?


Én lány vagyok, tehát nekem a műszaki cikkeknél a külső jobban számít. Tudom, h az i5ös proci klasszisokkal jobb, mint a dual-core, de viszont az életben ki nem használnám.


Tippek/tanácsok? :)



2013. jún. 3. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Vedd csak meg az i5-öst. Sokkal jobban jársz vele. Öreg technológiába pénzt ölni nagy hülyeség lenne.

Az ilyen általános felhasználáshoz - mint amire Te is szánod - pontosan a processzor teljesítménye az egyik leglényegesebb szempont.

2013. jún. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Neuhauser László ***** válasza:

a SAMSUNG - nak erősebba videókártyája, az ACER - nek a procija jobb , illetve a SAMSUNG - nak nagyobb a merevlemeze


A Te céljaidhoz én az Acer - t választanám, főleg, hogy a leírások szerint az ACER aksija tovább bírja szuflával

2013. jún. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És mégis miért lenne öreg technológia egy tavaly őszi Sandy Bridge proci?
2013. jún. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ennyire nem mondja senki a samsungot :( akkor úgy látom ki kell szeretnem ebből a gépből :(

Acer géppel annyi bajom, h nem tetszik és nincs rajta numerikus billentyűzet. Tudom apróságok, de nekem a numerikus alap dolog és külső sem mindegy, hiszen kiadok egy csomó pénzt és, ha ránézek akkor tessen is, hiába "ügyes". :)


Amúgy akkor ez samsung kiknek való? Én azt hittem, h mezei kis felhasználóknak az bőven elég. :)

2013. jún. 3. 21:05
 5/5 Neuhauser László ***** válasza:

"mezei felhasználónak" , na igen gyakorlatilag a Te céljaidhot a kettő közül mindegyik megfelel, ha a Samu jobban tetszik, azt is megveheted, de ha az akku-idő is fontos, akkor az Acer jobb (a fentiek közül legalábbis)


Az, hogy külön NUMPAD nincs, ekem részlatkérdés volna, bár szinte én is csak a numerikuson "számolok" , de laptopon erre a célra van a NumLock, betűkből "csinál" számokat a billentyűzeten


Ha elég a rövidebb üzemidejű akksi, illetve külsőleg a Samu mellett döntenél, szerintem az is ideális választás lehet

Előnye a videókártya, bár ezt nem fogod kihasználni, bár ki tudja? :)


Office, internet, ilyesmire a kettő közül bármelyik jó


a lényeg:


a SAMU videókártyája erősebb, játék, multimédia, stb - hez előnyt jelent


az ACER processzora erősebb, gyorsabban tölt be, stb.


SAMU-nak nagyobb a merevlemeze, több adat fér rá, bár kétlem, hogy kihasználnád


ACER aksija tovább bírja töltés nélkül


Ezeket vedd figyelembe, hogy Neked melyik a fontos (Akku, proci, stb.) és ez alapján válassz

2013. jún. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!