Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Integrált videokártya kiiktatá...

Integrált videokártya kiiktatása ASUS K53SC laptop esetében hogyan lehetséges? Többi lent.

Figyelt kérdés

Leírom, mit próbáltam eddig annak érdekében, hogy az NVIDIA-t használja a Win 7/gép. BIOS. Az ég világon semmi nincsen benne sem videókártyáról, sem integrált eszközökről a touch padot kivéve. Szűz windows telepítés után nem engedi csak az NVIDIA-t feltenni, előbb az integráltat kell. Ha eszközkezelőben letiltom az integráltat, azonnal elmegy a kép, csak feketeség van. Power gombbal tudok csak kilépni. Köv. indításkor visszarakja magát az integrált. Ha törlöm a drivert és úgy indítom újra, akkor csak 800x600 van, mintha nem lenne egyáltalán videokártya. Ha az NVIDIA kezelőpultjában hozzárendelek egy alkalmazást alapértelmezettként az NVIDIA-hoz, akkor is az integrálttal indítja. Jobb klikkre utána is az után van írva, hogy alapértelmezett. Ha jobb klikk, futtatás grafikus processzorral és ott NVIDIA-t választom, akkor is az integrált a megjelenítő. Az NVIDIA kártya elvileg jó (eszközkezelőben ott van, nem jelez hibát és a GPUz nevű progi is látja és ki is írja minden jellemzőjét).

Azt szeretném, hogy kérdés nélkül, minden esetben az NVIDIA-t használja, aminek a képét a laptop saját képernyőjén jeleníti meg.



2013. jún. 3. 22:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Alaplaphi chipset drivert feltetted-e?
2013. jún. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Fel persze. Ilyen téren alapos vagyok. Win telepítés után az az első.
2013. jún. 3. 22:33
 3/11 anonim ***** válasza:
Miből állapítod meg, hogy az integrálttal futtatja az adott progit és nem az nVidiával?
2013. jún. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Már ránézésre is látszik a játékoknál, illetve, hogy régi játékok is csak minimumon mennek úgy ahogy, de a GPUz szépen mutatja, hogy az NVIDIA-n semmi aktivitás, az integrált meg majd megszakad. Bár az NVIDIA-nál is kijelzi a GPU, memória és a shader órajelét real time és a GPU 57 fokos, de számolást nem végez és a memóriáját sem használja.
2013. jún. 3. 23:29
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell letiltanod az integráltat. Az integrált és az nvidiás kártya vagy együtt dolgoznak(ha felteszed mindkét drivert) vagy ez a kettő ugyan az. Mi ennek az nvidiás kártyának a típusa? mert lehet, hogy alapból gyenge fajta.
2013. jún. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mindkettő fel van telepítve. Nem egy atomerőmű, de ennél többet kéne tudnia. Geforce 520MX 1 GB. Pl minecraft: maximum 12 FPS-el fut szinte minimumon. Maxon 1-2 FPS. Optifine-al meg csak rosszabb lesz.

Lost:Via Domus ajánlott kártya: Radeon X850 XT. Az enyém ennél kétszer erősebb órajelben, négyszerese a ram és 5.0 a shader verzió. Minimumon éppen elviselhető. Szóval szerintem valami gáz van.

2013. jún. 4. 00:34
 7/11 A kérdező kommentje:
Meg amitől még gyanús. Az előző laptopomban egy ATI Mobility Radeon HD 3470 volt. Ugyanezek a játékok hasítottak rajta. Játékismertetők írásával foglalkoztam 2009 szeptemberéig és ezen teszteltem az aktuális játékokat.
2013. jún. 4. 00:42
 8/11 anonim ***** válasza:
2013. jún. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ezen túl vagyok. Írtam is a kifejtésben. Szépen hozzáadtam azokat a játékokat, alkalmazásokat, amelyiknél a dedikáltat akarom használni, de nagy ívben tesz rá :) Néztem olyan 3D-s játéknál, ami tud ablakosan futni, mellette fut a GPUz. Az integrált szenved, melegszik, de az NVIDIA-n semmi aktivitás.

Most drasztikus leszek, kiszedem a videókártyát és megradírozom a csatlakozókat :)

2013. jún. 4. 12:59
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi lehet a gond. Ha a mobility Radeon hd 3470-nel hasítottak ezek a játékok, akkor ezzel még jobbnak kell, hogy legyen.
2013. jún. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!