Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ati Radeon 4870 csökkenti a...

Overlordhu kérdése:

Ati Radeon 4870 csökkenti a memória órajelét videólejátszáskor, mi ennek az oka?

Figyelt kérdés
Egy 4870-es kártyám van, 64 bites Win8-al és azt vettem észre a Catalystban, hogy amikor megnyitok egy videót a Windows Media Playerben, akkor az eredetileg 900MHz-es memória órajelet visszaveszi magától 500-ra a Catalyst, egy pillanatnyi elsötétülés mellett. Tekintve, hogy ilyenkor terhelődig meg jobban a kártya, nem értem ezt a jelenséget. Lehet ennek bármiféle hátrányos következménye, illetve miért csinálja ezt a Catalyst?

2013. jún. 4. 00:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Messze nem terhel annyit egy videólejátszás, mint egy játék... a driver profilok között van, hogy vegyen visszább...
2013. jún. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jó, de a semmihez képest meg többet használ a videólejátszó.
2013. jún. 4. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor ott van a baj, hogy a Windowsban (asztalon) 900MHz-en megy.
2013. jún. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez felettébb érdekes, mert Catalystabn nem hoztam létre semmilyen profilt, nem hiszem, hogy ő állítaná el a dolgot... A Windowsban meg nem hinném, hogy ilyen finomhangolásokra lenne lehetőség, mint a videómemória órajel... Mindegy, azért köszi a válaszokat :)
2013. jún. 5. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!