Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » RAM Mhz probléma? (Bővebben lent)

Halalfalo kérdése:

RAM Mhz probléma? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

A kérdésem:

Ha a jelenlegi 1333 Mhz-es alaplapomba veszek egy pl 3500 Mhz-es RAM-ot, akkor az alaplap elvileg csak 1333 Mhz-nyi RAM-ot tud kihasználni. De ha később ehhez a 3500-as RAM-hoz veszek egy 3500-as alaplapot akkor az az alaplap teljesen kihasználja-e a RAM-ot? Elvileg igen, de nem tudom, hogy az új alaplap hogyan fogja érzékelni a RAM-ot, és a RAM, ami eddig 1333 Mhz-n ment, át tud-e állni az új 3500-as alaplapnál 3500 Mhz-re?

Válaszokat előre is köszönöm, remélem érthetően fogalmaztam :)



2013. jún. 9. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Mutass egy 3500MHz RAM-ot.


Mutass egy konfigot,ahova a RAM órajel a szűk keresztmetszet.

2013. jún. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Panda Péter ***** válasza:

ezt a 3500MHz-es effektív órajelet nem tudom honnan vetted, de elég sci-fi... :D

az, hogy egy alaplapnál (vagy mostmár inkább processzornál, mert abba van integrálva a memóriavezérlő) mekkora órajel van megadva maximálisan, azt jelenti, hogy mekkora órajelet tud biztosan kezelni, de persze ehhez az is kell hogy az adott modulok is bírják az órajelet. ez nem azt jelenti, hogy ne tudna magasabb órajelen futó modulokat kezelni, de arra a gyártó már nem vállal garanciát, az tuningnak számít. szóval a dolog egyik része, hogy a memóriavezérlő meddig tud elmenni, a másik, fontosabb része, hogy a ram meddig tud elmenni, ez attól függ, milyen chipek vannak rajta. az mondjuk borítékolható hogy a kommersz, kukás 1333-as ramod az életben nem fog 3500-on menni, akármilyen csilivili alaplapban, de még 2000-en se.

a ram tuning amúgy is egy rohadt érzékeny folyamat, a jó beállítással órákat/napokat lehet elcseszni, a hatása pedig csak minimálisan érezhető, már ha érezhető (persze kivétel ha APU-t használsz IGP-vel, ott számít minden MHz).

2013. jún. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezt a 3500-at csak példának mondtam, lehet az 2000 is, nem ez a lényeg hanem a kérdés többi része.
2013. jún. 9. 12:56
 4/7 A kérdező kommentje:

Péter, azt hiszem félreértetted: én nem tuningolni akarom, hanem az 1333 Mhz-es alaplapomba vennék nagyobb Mhz-cel rendelkező RAM-ot. PL. ezt:


[link]


Ez ugye 1866 Mhz-n megy. Ebből az 1866-ból a jelenlegi alaplap 1333-at használ ki. DE ha később veszek egy 1866 Mhz-es alaplapot, akkor az új alaplap hogyan fogja érzékelni a RAM-ot, és a RAM, ami eddig 1333 Mhz-n ment, át tud-e állni az új 1866-as alaplapnál 1866 Mhz-re?

2013. jún. 9. 13:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Jól látod, de mi itt a kérdés? Ha az alaplap max 1333mhz-en tudja hajtani a ramot, annyival fogja. Igen ha megveszed az 1866mhz-es memóriát, akkor később egy jobb alaplapban menni fog a megadott órajelen.
2013. jún. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kösz, ez volt a kérdésem, de nem voltam benne egészen biztos, gondoltam utánajárok. Még egyszer köszi a választ :D
2013. jún. 9. 13:32
 7/7 Panda Péter ***** válasza:
nanana itt azért van félreértés. annyival kezeli, amennyit beállítasz neki, amennyit a BIOS-ban/UEFI-ben beállíthatsz neki, és bírja. de ha ez meghaladja azt az értéket amit az alaplap/proci specifikációjában megadtak, akkor tuningnak számít.
2013. jún. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!