Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez RAM probléma lehet?

Ez RAM probléma lehet?

Figyelt kérdés

Konfig: ASUS M4A87TD EVO, AMD Phenom II 965 BE, HD5670 DDR5, Chieftec CTG-500-80P

A problémám az hogy vettem bele 2x2Gb DDR3 1600MHz-es Kingmax ramokat. Beleraktam ment is a gép gond nélkül. Aztán valamelyik nap bekukkantottam a BIOS-ba és látom hogy 1333MHz-en mennek a ramok alapból. Ott át is lehetett állítani 1600MHz-re. Átállítottam őket, de akkor meg instabillá vált a gép. Kb 5-10 perc használat után kékhalállal mindig kifagy. Visszavettem 1333MHz-re és megszűnt a kékhalál probléma, tehát tuti az okozta. A RAM lehet rossz, vagy ez a rendszer nem támogatja, vagy mi lehet a probléma? Ja és még annyi, hogy már 3 hónapja 1333MHz-en fagyás és mindenféle probléma nélkül tökéletesen üzemel. Tehát nincs gondom a géppel, minden frankó, csupán az idegesít, hogy 1600MHz-en is mehetne, de valamiért mégse.

Köszönöm a válaszokat.



2013. jún. 9. 13:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Az alaplapodnak vinnie kéne 1600mhz-en a memóriákat, de sajnos ez előfordul. A memóriád ( főleg ha nem dual kitben vetted őket ) nem bírja tartani az 1600mhz-es tempót. Amúgy a géped szinte semmit nem gyorsulna attól, ha ténylegesen 1600mhz-en mennének a memóriák, szóval ne vágd fel az ereidet. :D
2013. jún. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A processzorba van integrálva a memóriavezérlő,ami DDR2-1066 és DDR3-1333Mhz-es modulokat támogat.Ha 1600-ra állítod az már tuningnak minősül, amit szegény már nem bír kiszolgálni. (Bár, egy gyártásnál jobban sikerült proci példánnyal mások lehet,hogy így is tudják használni)

[link]

2013. jún. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, tehát akkor a processzorom miatt nem megy az 1600MHz. Köszönöm a választ.
2013. jún. 9. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!