Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy két processzorral kapcsola...

Egy két processzorral kapcsolatos kérdést szeretnék helyretenni magamban. A lentiek közül melyik jobb, miért és miben?

Figyelt kérdés

Használt procikat nézegettem 775-ös laphoz. Most egy E4500-as processzor van az adott gépben ennél vannak lényegesen jobbak a Core 2 Duo szériában. Láttam használt E7300-asokat, illetve E8400-as is volt használtak között 10000-12000 Ft körüli áron (valamelyikhez adnak hűtőt, valamelyikhez nem.


Felmerült a kérdés 1155-ös lapra való cserére is, de ahhoz egy olcsó CPU kellene. Van egy gépem, amiben most egy g860-as Pentium van, 32nm-es, nagyon elégedett vagyok vele, a céljaimnak megfelel. Láttam azonban használtan nevetséges, 2500 Ft-ért G550-es Celeront (nem tudom, hűtő van-e hozzá), ami bizonyos összehasonlító tesztekben 40-50%-kkal ért el jobb eredményt, mint az E4500-as, ami a másik gépben van jelenleg, de még az E8400-asnál is erősebb. Ez nem ki különbség. És a másik előny a Celeronnál, hogy 32nm-es, szóval fogyasztás, hűtés szempontjából sokkal jobb, mint a E8xxx CPU-k. Viszont ami kérdőjel számomra, az a gyorsítótár okozta különbség.


A Celeron G550 azért egy eléggé butított processzor, 2MB L3 Cache áll rendelkezésre benne, míg a E8xxx esetében 6MB L2. Másik, hogy a Celeron ha jól emlékszem, 1066 MHz-es memóriavezérléssel rendelkezik, a E8xxx CPU-k pedig 1333-as FSB-vel. Melyik a jobb gyakorlatban, mert a tesztek inkább a Celeron felé hajlanak, de gyakorlatban mi a helyzet? Megéri még a Core 2 Duo szériás CPU-t venni, vagy a sokkal kiforrottabb, de bizonyos szinten butított Celeron jobb lenne?


Még ha olcsón tudnék egy ilyen G550-est szerezni, egy egyszerű 1155-ös lap nem drága és DDR3-as memóriáim is vannak a mostani alaplapban.


Nem akarok mostanság amúgy sokat arra a gépre költeni, de egy CPU jó lenne, azért az E4500-as már helyenként gyengének tűnik ahhoz is, amihez az a gép eredetileg lett véve.



2013. jún. 10. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Hoppá....ugye a gyorsítótár :)


Hát én személy szerint kizártnak tartom a Cerka előnyét a Core2Duo-kal szemben. Nem tudom milyen teszt volt az amit néztél.


És szerintem nem érdemes új lapba beruházni.

Nekem a Dell Optiplex-emben eredetileg egy E2160 as proci volt.

Ezt most lecseréltem egy E7650-re és tettem bele egy Nvidia 210-et.( 3 GB DDR2, Windows 7 32 bit)

81 cm HD TV a monitorom és még nem találkoztam olyan alkalmazással, ami mgerendítette volna(a játékok nem tartoznak ide)

Én nem fordulnék el a C2D-tól, főleg nem egy Celeronért :)

E6750 /2,66,4MB/1333 FSB/


Üdv: Petya

2013. jún. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocsi: E6750-re cseréltem :)
2013. jún. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Nem véletlenül kérdeztem, hiszen tény, hogy a nyert teszt adatok a G550 mellett szólnak, DE a E8xxx szériában nagyobb L2 van, habár a Cerka rendelkezik L3-as gyorsítótárral. Szóval a gyakorlati felhasználásban nyújtott teljesítmény kérdéses.


Amúgy ezt néztem: [link]


Az itteni 3D mark és hasonlók felejtősek a különböző hardverek miatt, szóval csak a CPU-t használó alkalmazásokat néztem a teszttel kapcsolatban.


E8200

És egy másik: [link]



E8400

[link]

2013. jún. 18. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!