Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valaki el tudja mondani, hogy...

Valaki el tudja mondani, hogy hogyan épül fel egy okostelefon?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nagyon merész kérdés, de érdekelne, hogy miket és hogyan zsúfolnak bele ezekbe a kis varázslatokba.

Nem teljes áramkör-rajzot kérek, de akár majdnem-azt is írhattok... :)

A számítógép receptjét még nagyjából vágom - táp, alapáramkör, proci, buszok, vinyó stb.

Informatikus nem vagyok, de ne fogjátok vissza magatokat, majd utánanézek a dolgoknak. Persze megköszönöm ha ismertettek is egy-két eszközt/kütyüt.

De alapvetően egy egyszerű felsorolás érdekelne.

Ha itthon kedvem támadna DIY-összedobni egyet, akkor milyen beszerzőkörútra kéne indulnom? ( :



2013. jún. 10. 20:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Tök ugyan az van benne, mint minden számítógépben.

Processzor, "táp", memória (RAM, ROM), opcionálisan SD kártya bővítési lehetőség, billentyűzet, képernyő.

Na meg persze manapság szokásosa a GPS, giroszkóp, érintő képernyő, kamera.


Otthon magadnak nem nagyon fogsz tudni használhatót csinálni, illetve elég drága mulatság és akkora lesz, mint egy fél tégla.

2013. jún. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]


Némmá' én rögtön megtaláltam a Googleben! XDD Még ilyet!

2013. jún. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!